U Čápa - Jubilejní 13% JC

U Čápa, Příchovice.

Kolejna, piwna, odsłona z mini browaru U Bociana. I kolejne piwo dedykowane dla Járy Cimrmana. Tym razem z okazji półwiecza z JC, czyli 1967-2017. Etykieta główna zawiera „cytat” JC: : „Jeśli nie pochwalę się sam, nikt tego za mnie nie zrobi”.

Z kontry dowiadujemy się m.in., że mamy do czynienia z limitowaną edycją piwa półciemnego, niefiltrowanego, o mocy 5,5%.

I tak faktycznie jest. Piwo barwy solidnie brązowej. Piana bardzo mięsista, o dosyć dużych pęcherzykach, solidnie osadzająca się na wąsach ( Góralu Sten tego nie zrozumie, Prawda? :) ) i długo utrzymująca się na piwie. Po ok.15-20 minutach na ściankach solidna obrączka, a i na lustrze piwa delikatna piankowa poświata w 100% pokrywająca powierzchnię piwa. Goryczka baaardzo przyjemna ale nie narzucająca się. Wyczuwalny karmel i jakby suszone owoce… tak jakby gdzieś była śliweczka ale suszona, a nie wędzona… Według twórców piwo warzone z czterech rodzajów słodu, gdzie podstawą jest słód czeski. Wyczytałem jeszcze, że przyjemną goryczkę daje właśnie ŽATECKÝ POLORANÝ ČERVEŇÁK.

Piwko baardzo zacne. Aczkolwiek mi smakowało troszeczkę mniej niż Světoběžník JC.

Nie mniej solidne 8,5 punktu się należy.

Opinia: filipesku
26/11/2017

encyklopedia/piwa/u_capa_jubilejni_13_jc.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:02 (edycja zewnętrzna)