Warsteiner - Premium Verum

Producent - Warsteiner Brauerei (Niemcy). Importer - „Bordopol” z Tomaszowa Maz.

Skład: woda, słód jęczmienny, ekstrakt chmielowy.

Zawartość alkoholu - 4,8%.

Importer na doklejonej karteczce podaje mylną informację: „Piwo otrzymywane ze słodu pszenicznego”.

Nasycenie - dość duże. Piana - początkowo obfita, ale nietrwała. Barwa - słomkowa, dość jasna. Zapach niewyraźny. Smak lekko kwaśny, goryczka wyczuwalna, niezbyt intensywna, ale długo zostająca na podniebieniu.

W sumie to takie piwo poprawne, nic charakterystycznego. Taka solidna, ale jednak masowa produkcja.

Moja ocena to 7 punktów.

Opinia: j24
25/02/2011
Dziś miałem okazję spróbować lanego z pipy.

Moje wrażenia spisane na serwetce:

Barwa słomkowa.

Piana biała, mizerna (no ale barman lał po szkle). Opadła szybko do pierścienia wokół szkła.

Nasycenie niczego sobie.

Zapach świeży, owocowy, z odrobiną słodu i chmielu.

Smak słodowy z nutami owocowymi. Finisz goryczkowy, dość długotrwały. Poprawne piwo, warte spróbowania, choć na kolana nie powala.

7 punktów.

Opinia: Sten
06/07/2013Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych.

Producent nieco się natrudził, bowiem możemy po przeczytaniu wszystkiego z puszki zostać poliglotami. Znajdziemy opis aż w szesnastu językach. Nie zabrakło oczywiście języka polskiego: „Piwo warzone i rozlewane w Niemczech. Składniki: woda źródlana, słód jęczmienny, wyciąg chmielowy. Zaw. Ekstraktu 11,6%.” Woltaż na poziomie 4,8%. Co ciekawe, opis w każdym z języków to maksymalnie trzy linijki, ale nie w przypadku ukraińskiego. Na pół puszki. Ciekawe dlaczego? Pewnie się nie dowiem, bo i nie znam tego języka. A szkoda.

Kod kreskowy:
40008560034041).

W ostatnich dniach skupiłem się w zasadzie tylko i wyłącznie na piwach z Browaru Namysłów. Na zakończenie tej serii coś od naszych sąsiadów z zachodu. Patrzę na puszkę i mam tylko jedno skojarzenie – niemiecki Żywiec. Mam nadzieje, że jakość mimo wszystko jest lepsza pomimo patriotyzmu jaki we mnie siedzi.

Zapach. Czuć głównie słód i niestety nic ponadto. Szkoda miałem inne oczekiwania. Może z czasem się to zmieni. Piana. Biała, gęsta i co najważniejsze biała. Po chwili kończy się kurczyć do rozmiarów dwóch – trzech milimetrów. Kolor. Słomkowy, sugerujący, że mamy do czynienia z niezbyt mocno słodowanym piwem. Smak. Smakuje lepiej niż wygląda. Co prawda dominuje aromat słodu, jednak pojawia się przyjemny kwasem, a po chwili subtelna goryczka. Nie jest to wybitne osiągniecie sztuki piwowarskiej, ale spokojnie mogę to piwo polecić.

Ocena 8 punktów.

Opinia: Śmietan
15/02/2014

1)
Ze względu na ochronę danych baza danych GEPIR nie udostępnia informacji o tym producencie/produkcie
encyklopedia/piwa/warsteiner_premium_verum.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/22 23:17 (edycja zewnętrzna)