Robinsons - Iron Maiden Trooper

Robinsons Brewery, Wielka Brytania.

Zawiera słód jęczmienny i pszeniczny, chmiele: Goldings, Cascade, Bobek.

Zawartość alkoholu: 4,7%.

Barwa herbaciano-bursztynowa, subtelnie mętna.

Piana kremowa, średnia, ale gęsta. Opada zdecydowanie za szybko do rwącej się kołderki i stan ten utrzymuje się do końca. Bardzo ładnie oblepia szkło.

Nasycenie średnie. Mogłoby być odrobinę wyższe.

Zapach słodowy z nutą chmielową, cytrusami i odrobiną drożdży.

Smak lekko słodowy z całkiem wyrazistą chmielową goryczką. Po chwili pojawiają się cytrusy z subtelnym kwaskiem i nikłą nutą żywiczną. Finisz przyjemnie goryczkowy, długotrwały i intensywny. Piwo niczego sobie, choć rewelacyjne nie jest. Należy potraktować je bardziej jako ciekawostkę, do produkcji, której przyłożył się Bruce Dickinson.

Góra 8 punktów.

Opinia: Sten
17/11/2013Kod kreskowy: 50157590007251).

Piwo mętnawe. Barwa bursztynowo - herbaciana. Piana jasno kremowa, drobna, dość obfita, sztywna. Ładna i średnio trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; pozostają też jej obfite ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach o przeciętnej intensywności, dość ciekawy. Czuć słód i owoce cytrusowe. W smaku piwo nawet konkretne. Czuć słód i chmiel, do tego nutę kwiatowo - owocową (cytrusową) i leciutki kwasek. Goryczka mocna, konkretna, przyjemna i długo pozostająca na podniebieniu. W sumie to solidne, porządne i ciekawe piwo.

8 punktów.

Opinia: j24
27/08/2014

1)
Frederic Robinson Ltd, Unicorn Brewery, SK1 1JJ Stockport, Wielka Brytania
encyklopedia/piwa/robinsons_iron_maiden_trooper.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/30 19:21 (edycja zewnętrzna)