Przystanek Tleń - Amber Ale na Przystanku

Browar Przystanek Tleń.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Skład: słody: Pale ale, Caramunich, Carafa; chmiele: Zeus, Amarilio (tak na etykiecie), Ahtanum, Simcoe, Citra; drożdże górnej fermentacji.

Zawartość alkoholu: 5% obj., ekstraktu: 12,5% wag., IBU-37.

Barwa rubinowa, wpadająca w brunatną. Mętnawa.

Piana kremowa, cieniutka. Dość szybko zredukowała się do cienkiego pierścienia, który pod koniec się porwał. Firankowo oblepiła szkło.

Nasycenie większe od średniego.

Zapach słodowy z wyraźnymi ciasteczkami, przepleciony karmelem. W tle odrobina cytrusów.

Smak lekko kwaskowy z wyczuwalnymi cytrusami. Spora dawka słodu z wyraźnym biszkoptem. Goryczka niezalegająca, choć długotrwała z pestkowo - ziołowym posmaczkiem. Piwo całkiem niezłe, wręcz dobre, choć nie wyróżnia się niczym od innych w tym stylu, których ostatnio na rynku mamy zatrzęsienie.

Dlatego też tylko 7 punktów.

Opinia: Sten
11/09/2016Zmieniona etykieta.

Co do doznań smakowych, to trudno nie zgodzić się z przedmówcą. Aczkolwiek ja tych wszystkich niuansików biszkoptowo-ciasteczkowych nie wyłapałem.

Troszeczkę inny skład chmieli: Simcoe, Ahtanum, Amarillo i Citra. Więcej informacji o drożdżach, gdzie dowiadujemy się, że są to FM52 amerykański sen. Zasadniczą różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest piana, która jest dosyć obfita, o dużych pęcherzykach i utrzymująca się dosyć długo. Na koniec na ściankach pozostaje delikatna firaneczka.

Piwo bardzo przyzwoite i poprawne.

Dałbym 7,5 punktu.

Opinia: filipesku
10/12/2017

encyklopedia/piwa/przystanek_tlen_amber_ale_na_przystanku.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:00 (edycja zewnętrzna)