Obolon - Switle

Browar Obolon Kijów.

Skład: woda, jasny słód jęczmienny, maltoza, chmiel.

Zawartość alkoholu: 4,5%, ekstraktu 11,0%.

Barwa słomkowa, piana w stanie szczątkowym już w trakcie nalewania, po chwili zanika zupełnie. Nasycenie bardzo duże, chyba nawet za duże, bo bąble aż w nozdrza od wewnątrz uderzają.

Zapach niby jakiś jest, ale nie jestem go w stanie określić. Może to zabrzmi nieco dziwnie, ale jakby nieco przypalona opona. W smaku na pierwszym miejscu dominuje kwas i to dość mocny, dopiero później bardzo delikatną goryczkę się wyczuwa, która jednak zanika równie szybko jak piana.

4 punkty to wszystko.

Opinia: Sten
16/09/2010
Kontretykieta informuje: „Piwo jasne pasteryzowane. Ekstrakt 11,0% wag. Alkohol 4,5% obj. Skład: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel.”

Piwo klarowne. Barwa ciemno słomkowa. Piana dość obfita, biała, średniej grubości. Niezbyt trwała - opada do cienkiej warstewki, obecnej aż do końca picia; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach słodu i chmielu, niezbyt intensywny. W smaku piwo lekkie, nieco w kierunku wodnistym. Czuć słód, kwasek, do tego jakby posmak kukurydzy. Goryczka niezbyt mocna, ale wyczuwalna. W sumie to taki koncerniak, sikaczowaty trochę, nic nadzwyczajnego, ale da się wypić.

5 punktów.

Opinia: j24
28/10/2012


Nowa wersja - na rynek zachodni. Nazwa z kontretykiety: OBOLON SVITLE. Na krawatce zostało po ukraińsku.
Producent: PJSC Obolon, Ukraina. Importer - polska firma z Poznania. Kod kreskowy: 48200001917081).

Parametry prawie bez zmian. Zamiast woda - jest woda artezyjska; zamiast słód jęczmienny - jest słód jęczmienny jasny, jęczmień; zamiast chmiel - jest granulat z chmielu uprawnego, naturalny ekstrakt chmielowy.

Piwo klarowne. Barwa jasno słomkowa. Piana biała, drobna, średnio obfita. Niezbyt trwała - opada do cienkiej warstewki, obecnej aż do końca picia; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach przeciętnie mocny. Czuć chmiel i słód. W smaku piwo lekkie, trochę wodniste. Czuć słód, kwasek, do tego słabo posmak kukurydzy. Goryczka tym razem nawet poprawna. W sumie to nadal koncerniak, nieco mniej sikaczowaty niż ostatnio.

No to 5,5 punktu tym razem.

Opinia: j24
03/01/2016

1)
PAT „Obolon`”, vul. Boghatyrs`ka 3, 04655 m. Kyiv, Ukraine
encyklopedia/piwa/obolon_switle.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:29 (edycja zewnętrzna)