Carlsberg Polska - Niepasteryzowane Chmielone Na Zimno

Uwarzone przez Browar Okocim.

Piwo jasne pełne, niepasteryzowane, mikrofiltrowane.

Zawartość alkoholu 5,5% obj., ekstraktu 11,5% wagowo.

Skład według opisu producenta bardzo ubogi, gdyż informują jedynie o słodzie jęczmiennym oraz czterech odmianach chmielu, z czego wymieniona jest odmiana Saaz.

Piana biała, gęsta, z wolna opada, niespecjalnie osadza się na szkle.

Barwa ciemnozłota.

Zapach bardzo przyjemny. Czuć woń cytrynowej trawy, grejpfruta, nieco kwiatów i słodu.

Smak bardzo miły i orzeźwiający - Capricornowa stwierdziła, że piwo jest rewelacyjne i podchodzi jej bardzo, gdyż czuć zarówno cytrusy, jak i goryczkę złamaną przez słód. Dostałem po uszach, że nabyłem tylko jedną butelkę. Dla mnie również to bardzo miłe piwko i zaraz w piątek nabędę kolejną butelkę dla weryfikacji swych dzisiejszych odczuć.

Nie jestem pewien, czy zbyt pozytywna ocena nie wynika z dzisiejszego upału, ale dla mnie to mocne 9 punktów za cytrusowo słodowe gaszenie pragnienia.

Opinia: Capricorn
03/06/2015



Kod kreskowy: 59000140025171).

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, średnio obfita, o bąbelkach przeciętnej granulacji. Niezbyt trwała. Opada w kilka minut do cienkiego kożuszka; pozostają też jej skromne ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach słaby. Czuć słód i słabo chmiel. W smaku piwo lekkie, a nawet nieco wodniste. Najpierw czuć słód wraz z lekką słodyczą. Następnie lekki kwasek a wraz z nim w tle taki posmak jakby oranżady. Goryczka mizerna, zaznaczona tylko i niezbyt trwała. Nie podzielam zachwytu poprzedniego testera.

Ode mnie 5 punktów i etykieta koncerniaka.

Opinia: j24
15/12/2015

1)
CARLSBERG Polska Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska
encyklopedia/piwa/carlsberg_polska_niepasteryzowane_chmielone_na_zimno.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/23 19:23 (edycja zewnętrzna)