AleBrowar - Lady Blanche

Browar Gościszewo dla AleBrowar

Witbier. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.

Skład: woda, słody - pszeniczny, pilzeński, niesłodowany owies i pszenica, chmiel - Hallertau drożdże S-33, kolendra indyjska, skórka curacao.

Zawartość alkoholu: 4,7%, ekstraktu: 12%, IBU - 15.

Barwa pomarańczowa, dość mętna.

Piana biała, średnia, szybko opada do cieniutkiej warstewki, a po paru łykach pozostaje tylko cieniutki pierścień wokół ścianki.

Nasycenie prawie żadne.

Zapach mocno kolendrowy, w tle nieco cytrusów.

Mam dziwne przeczucie, że piwo to jest tłustawe, choć nie jest, ale tak nieco smakuje. Na początku lekko słodkawe z przyjemnym, subtelnym kwaskiem cytrusów. Dość sporo kolendry, która daje miły posmaczek. Goryczka bardziej owocowa, niż chmielowa stanowi zwieńczenie. Warto spróbować, bo jest nieco inne, a przez to ciekawe. Gdyby było choć nieco bardziej nasycone, byłoby super.

8,5 punktu.

Opinia: Sten
04/06/2012


Lady Blanche - w zapachu na pierwszy ogień idą kolendra wraz z orzeźwiającą nutą pomarańczową, drugą linię stanowią akcenty zbożowo-bananowe. Smak – na początek całkiem sporo słodyczy, przeplecionej taką zbożowością, potem owoce, kolendra a całość zwieńczona goryczką, która faktycznie - tak jak Sten opisał - jest bardziej owocowa. I faktycznie nasycenie do de. Ogólnie rzecz biorąc, ciekawy eksperyment - odrobina więcej pracy i mamy fajkową propozycję na lato.

Zgadzam się z punktacja Prezesa.

Opinia: Wojciechus
07/06/2012Kod kreskowy: 59072220391371). Najlepiej spożyć do: 25.02.2019

Miejsca produkcji nie podano. Parametry nieco zmienione. Drożdże Safale US-05 Alkohol - 4,5 % obj.

Piwo mętne. Barwa słomkowa w tonacji żółtej. Piana średnio obfita, biała, drobna i nietrwała. Opada w minutę do cienkiej warstewki, następnie obwódki; słabo i nietrwale oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć cytrusy, kolendrę, skórkę pomarańczową i słód pszeniczny. W smaku piwo lekkie i nieco za mało treściwe. Mamy tu cytrusy, kwasek, nutę bananową, słód pszeniczny z posmakiem zbożowym, nutę kwiatową, kolendrę i rumianek. Goryczka zaznaczona - pojawia się chwilę po przełknięciu. W sumie bardzo fajne piwo.

8 punktów.

Opinia: j24
27/08/2018

1)
AleBrowar Sp. z o.o., ul. Juliana Węgrzynowicza 1, 84-300 Lębork.
encyklopedia/piwa/alebrowar_lady_blanche.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)