Browary Łódzkie - Mali/TRIXX malina

Browary Łódzkie S.A. dla Biedronka

Piwo o smaku malinowym. Albo - jak kto woli - piwo z zaprawą malinową. Alkohol 4,5% Składniki: piwo (woda, słód jęczmienny, chmiel) 96%, cukier, zaprawa malinowa (fruktoza, zagęszczony sok malinowy, ekstrakt owocowy i roślinny, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancje słodzące: acesulfam-K, aspartam, sacharynian sodu, aromat) 1,2%, Zawiera cukier i substancje słodzące. Zawiera źródło fenyloalaniny. Pasteryzowane.

Sporo tego - zachęta albo przestroga.

Piwo mętnawe. Barwa złocisto - pomarańczowa. Piana dość obfita, biała, drobna; opada do nikłej warstewki i obwódki wokół kufla. Pozostają też jej ślady na ściankach. Nasycenie średnie do dużego. Zapach syropu malinowego. Jak się wytęży nos to i słód można wyczuć. W smaku czuć słodycz. Ten syrop o smaku malinowym dominuje. Prócz tego czuć lekki kwasek i posmak słodu. Na koniec pojawia się dość wyraźna i przyjemna goryczka, nawet w miarę długo pozostająca na podniebieniu. Aż dziwne, że udało jej się przebić przez tą słodycz. W sumie za dużo słodyczy, ale jak na opis i producenta to i tak spodziewałem się czegoś gorszego.

Miłośnicy (miłośniczki) mieszania piwa i soku powinni być zadowoleni.

Moja ocena to 6,5 punktów.

Opinia: j24
24/01/2012Browary Łódzkie S.A. dla Biedronka

Tym razem ów wyrób nazywa się:
Mali

Piwo o smaku malinowym. Parametry generalnie takie same.

Zamiast: „…ekstrakt owocowy i roślinny” tym razem występuje: „…zagęszczone soki owocowe”.

Dodano też do składu: „aromat, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy”.
No i podano, że: „Zawiera zagęszczony sok malinowy 0,132%”.

Wrażenia i doznania prawie identyczne z poprzednią wersją. Podkreślę tym razem trwałość piany i bogactwo jej śladów na ściankach kufla.

Opinia: j24
12/05/2013

encyklopedia/piwa/browary_lodzkie_mali-trixx_malina.txt · ostatnio zmienione: 2018/06/10 15:53 (edycja zewnętrzna)