Van Pur - Brok Sambor

Browar Brok Koszalin - Producent Van Pur.

Zawiera słód jęczmienny

Zawartość alkoholu: 6,0%

Barwa złocista.

Piana biała, początkowo gęsta i obfita, opada do cienkiego, porwanego kożuszka.

Nasycenie średnie.

Zapach chmielowo owocowy.

W smaku całkiem podobne. Goryczka miesza się z nutami owocowymi, jak dla mnie nawet zbyt intensywnymi. Piwko jakieś takie kwiatowe, jak mi się zdaje, choć trzeba przyznać, że pani, która mi ów produkt sprzedawała, wypowiadała się mało przychylnie na temat walorów smakowych, to jestem mile zaskoczony. Chyba jeden z lepszych produktów Van Pura.

7 punktów.

Opinia: Sten
08/05/2011
Puszkowa wersja piwa wyżej opisanego.
Piwo jasne. Pasteryzowane. Reszta informacji - jak opis Stena

Piwo klarowne. Barwa złocista. Nasycenie średnie. Piana obfita, biała, drobna. Średnio trwała - opada do cienkiej warstewki. Zapach chmielowy, ale z elementami owocowymi i metalicznymi. W smaku czuć lekki kwasek, goryczkę, nutę ni to owocową, ni ziołową. W sumie piwo samo w sobie ciut mało wyraziste, nawet lekko wodniste. Albo jest niedopracowane, albo po prostu akurat mi nie leży.

Dam 6 punktów.

Opinia j24
05/11/2011

Wersja puszkowa. W stosunku do tych wcześniejszych wersji zmiana w „etykiecie”. „Tradycyjną recepturę” zastąpiono „Sprawdzoną recepturą”.

Odczucia w zasadzie pokrywające się z poprzednimi. Piana na początku obfita, opadająca. Zostawia na ściankach szklanki firaneczkę. Firanka znacznie delikatniejsza zostaje na ściankach nawet po wypiciu piwa. W zasadzie jak na piwo koncernowe, to całkiem, całkiem :-)

Myślę, że tak 6,5 można przyznać :-)

Opinia filipesku
22/01/2016Zmieniona szata graficzna. Parametry bez zmian. Tym razem dodano informację o ekstrakcie: 12,1% wag. oraz, że jest chmielone na zimno.

Doznania wizualne, aromatyczne i smakowe bez zmian. Piwo trzyma swój poziom przez te pięć lat, od czasu, jak je ostatnio testowałem. Ocenę oczywiście podtrzymuję.

Opinia Sten
27/04/2016
Producent: Van Pur S.A., Warszawa. Browar Brok w Koszalinie. Kod kreskowy: 59005350040691).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, średnio obfita, dość drobna i niezbyt trwała. Opada w kilka minut do porwanej warstewki o tym razem grubych bąblach; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny, przyjemny, chmielowy. W smaku piwo lekkie, nieco wodniste. Czuć chmiel i słód, lekkie szczypanie w język. Po przełknięciu daje znać o sobie alkohol - piwo troszkę rozgrzewa wnętrzności. Goryczka słaba, zaznaczona tylko. W sumie piwo jakieś takie niedopracowane. Moja żona określiła je mianem: „E tam, taki sikacz”.

5 punktów to max.

Opinia j24
15/08/2016

1)
VAN PUR S.A., ul. Cybernetyki 7, 02-677 Warszawa, Polska.
encyklopedia/piwa/van_pur_brok_sambor.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/19 15:35 (edycja zewnętrzna)