Moskowskaja Piwowarennaja Kompanija - Ejl Mochnatyj Szmiel

Moskowskaja Piwowarennaja Kompanija, Mytiszczi, Rosja.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda ze studni głębinowej (320 m); słód: jęczmienny jasny, Carared; chmiel: Cascade, Citra; drożdże górnej fermentacji.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj., ekstraktu: 12,0% wag., EBC-22, IBU-27. Warka do: 12.08.2017.

Barwa bursztynowa, klarowna.

Piana jasnokremowa, obfita i bardzo gęsta o drobnych pęcherzykach. Opadła powolnie do kilkucentymetrowego grzybka. Firankowo osiadła na ściance szklanki.

Nasycenie mniejsze od średniego.

Zapach owoców cytrusowych i żywicy z niewielkim słodem i odrobiną metalu.

Smak nieco wodnisty. Delikatny cytrusowy kwasek, niezła dawka słodu z muśnięciem pieczywa i całkiem przyjemna goryczka o ziołowo – żywicznym posmaczku. Tu też wyczuwa się małe co nieco metalu. I gdyby nie ów metal, byłoby to całkiem przyzwoite piwo.

Niemniej jednak zasłużyło na mocne 6 punktów.

Opinia: Sten
28/04/2017Skład, zawartości, barwa i piana bez zmian Warka do 27.08.19r.

Różnice są dwie i obie zasadnicze - brak obecności metalu w zapachu i smaku i brak wodnistości, a jeśli nawet gdzieś da się ją wyczuć to jest bardzo ulotna. Goryczka bardzo przyjemna i trwała. Dla mnie delikatnie piołunowa. Słód i ziółka bez zmian. Niestety piana dość szybko redukuje się do cieniuteńkiej poszarpanej kołderki. To dobre piwo, do którego chętnie wrócę.

7 punktów.

Opinia: Capricorn
17/03/2019

encyklopedia/piwa/moskowskaja_piwowarennaja_kompanija_ejl_mochnatyj_szmiel.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:58 (edycja zewnętrzna)