Lidl - Argus Koźlak Rubinowy

Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.

W promocyjnej gazetce dyskontu o piwie tym napisano:

„Esencjonalne piwo o rubinowej barwie z wiśniowym połyskiem. W zapachu wyczuwalne nuty ciemnych słodów jęczmiennych – karmel, kawa i czekolada. Goryczka pochodząca od chmielu i palonej łuski słodowej pozostawia przyjemny, długi finisz dobrze współgrający ze słodową pełnią smaku. W tle wyczuwalne nuty marcepana i orzechów. Całość dopełniają nuty karmelu, toffi i melasy oraz kremowa gęsta piana. Koźlak schłodzony do 8 C idealnie uzupełnia smak marcepana, migdałów i gorzkiej czekolady. Jest też doskonałym dodatkiem do wędzonych śliwek i grillowanego boczku.”

Na kontretykiecie na butelce zawarto informacje:

„Piwo ciemne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 15,1 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 6,5 % obj.”

Zatem otwieram:

Piwo klarowne. Barwa ciemno wiśniowa, pod światło rubinowa. Piana obfita, drobna, sztywna, beżowa - brązowa, bardzo ładna. Dość trwała. Opada powoli do cienkiego kożuszka; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach przyjemny. Czuć słód, ciemny słód, w tle alkohol, karmel i nutę owocową. W smaku na początku uderza słodycz; dominuje słód. Po tym pierwszym doznaniu piwo sprawia wrażenie nieco za lekkiego, nawet ciut wodnistego z leciutkim posmakiem kwasku. Oprócz tego czuć karmel, słód palony, posmak czekolady i w tle alkohol. Goryczka nawet dość solidna, porządna i jakiś czas utrzymująca się na podniebieniu.

Generalnie fajne, ciekawe i dobrze uwarzone piwo. Polecam.

8 punktów z minusem.

Opinia: j24
22/06/2014Pewne piwne remanenty, jeszcze w sumie przedzlotowe, czyli pierwsze z trzech Argusów.

Mój test:

Barwa rubinowa.

Piana jasnobeżowa, średnioobfita i w miarę gęsta. W połowie szklanki pozostała niestety tylko opaska wokół ścianki. Dość obficie oblepiła szkło.

Nasycenie w dolnych partiach stanów średnich.

Zapach owocowy z wyczuwalnym słodem oraz odrobiną karmelu, który staje się coraz bardziej intensywny w miarę ogrzewania się piwa.

Smak owocowy z wyczuwalną karmelową słodyczą i odrobiną kwasku. Po chwili pojawia się palonka, choć nie nazbyt intensywna. Goryczka przeplata się z winnym alkoholem, co nawet daje całkiem ciekawy efekt. Piwo niczego sobie, choć jak na koźlaka mogłoby być bardziej wyraziste. Moim zdaniem, Lidl nie wstrzelił się z nim w odpowiednią porę. Takie piwa na upały się nie nadają… No ale to takie moje całkiem osobiste odczucie, bo na piwo nie ma co narzekać, jest zwyczajnie dobre i

na mocne 7 punktów w pełni zasłużyło.

Opinia: Sten
06/07/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_kozlak_rubinowy.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 19:41 (edycja zewnętrzna)