Kompania Piwowarska - Książęce Pszeniczne

Kompania Piwowarska S.A. Poznań. Logo TBK (Tyskie Browary Książęce). Wyprodukowano w Holandii.

„Książęce Pszeniczne. Warzone ze słodu pszenicznego, który nadaje naturalną mętność, orzeźwiający smak i bogaty aromat. Piwo pszeniczne jasne, zawartość ekstraktu 12,5% alkoholu 5,1%; pasteryzowane. Zawiera słody pszeniczne i jęczmienne.” Tyle informacji z kontretykiety.

Piwo mętne, kolor miodu akacjowego, nasycenie średnie. Piana obfita, biała, bardzo nietrwała. Opada szybko do cieniutkiej warstwy, a następnie do zera. Pozostają tylko resztki na ściankach kufla. Zapach raczej przyjemny - typowy dla pszeniczniaka. W smaku czuć kwasek, delikatne nuty bananowo - goździkowe. Zaraz też pojawia się wyraźna, przyjemna goryczka, pozostająca czas jakiś na podniebieniu. Piwo jest lekkie - choć nieco zbyt wodniste.

W sumie - jak na masową produkcję koncernową może być, choć z każdy łykiem smakuje nieco gorzej.

Moja ocena to 7 punktów.

Opinia: j24
14/09/2011….nabyłem w konkurencyjnym hipermarkecie.

Generalnie w pełni zgadzam się z opinią przedmówcy, z jednym małym ale (i nie chodzi mi z tym ale o ale LOL ) Otóż w części zapachowej testu wyczuwam coś, czego dokładnie nie jestem w stanie opisać, ale nie pachnie mi to ładnie. Niby i są banany, są goździki no i to coś … jakaś taka nieświeżość.

Punktację pozostawię bez zmian, w pełni zgadzam się z j24

Opinia: Sten
19/09/2011

encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_ksiazece_pszeniczne.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/14 09:31 (edycja zewnętrzna)