Kompania Piwowarska - Książęce Czerwony Lager

Kompania Piwowarska S.A. Poznań.

Skład: woda, słody jęczmienne: pilzneński i karmelowy, ekstrakt ze słodu palonego, chmiel goryczkowy i chmiel aromatyczny.

Zawartość alkoholu: 4,9%, ekstraktu: 11,6%.

Barwa miedziano herbaciana.

Piana jasno kremowa, średnia. Opada do cieniutkiego, ale trwałego kożuszka częściowo oblepiając szkło.

Nasycenie średnio mocne.

Zapach subtelny wielce. Nieco chmielu i słodu.

Smak niczego sobie. Przyjemna mieszanka słodów i chmielu. Na początku pojawia się umiarkowany kwasek z odrobiną słodyczy do tego małe co nieco nutek kwiatowo owocowych, miło działających na podniebienie. Palonka ledwie wyczuwalna. Staje się bardziej wyrazista po lekkim ogrzaniu się piwa. Goryczka w miarę poprawna i długotrwała, stanowi przyjemne zwieńczenie. Spróbować można.

8 punktów

Opinia: Sten
19/07/2012Dodam, że to piwo pasteryzowane, typu czerwony lager.

Piwo klarowne. Barwa herbaciana (albo ciemno bursztynowa). Piana jasno beżowa, średnio obfita, niezbyt trwała. Opada dość szybko do cienkiej, porozrywanej warstewki. Pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do mocnego. Zapach słodowo - chmielowy. W smaku piwo lekkie, nawet jakby wodniste. Czuć słód, kwasek - nieco metaliczny, w tle bardzo słabo słód palony. Goryczka nawet mocna, trwała, przyjemna. W sumie to piwo ciekawe, ale niedopracowane.

Dam naciągane 7 punktów.

Opinia: j24
27/09/2012Pokuszę się również o krótki opis, uzupełniający istniejący już w Encyklopedii.

Smakowe odczucia mocno zbliżone do tego co napisał Sten. Aczkolwiek uważam, że goryczki mogłoby być więcej, bo zgodnie z etykietą IBU wynosi 20, czyli w dolnych granicach przypisanych do lagerów. Kremowa piana zachwalana na kontrze dosyć szybko znika.

Mocno zmieniona etykieta. Na pierwszym planie pojawił się książę, a chmielowe szyszki zeszły na drugi plan. Na etykiecie pojawiły się również parametry techniczne piwa, te które opisywał Sten oraz dodatkowo IBU 20. Na kontrze „zalecenia” co do sposobów serwowania.

Wg mojej skromnej oceny przyznaję przyzwoite 7 punktów.

Opinia: filipesku
09/06/2016

encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_ksiazece_czerwony_lager.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/14 09:10 (edycja zewnętrzna)