Kompania Piwowarska - Książęce Cherry Ale

Kompania Piwowarska S.A. Poznań. Warzone i rozlewane w Tyskich Browarach Książęcych. Kod kreskowy: 59013591047681).

Fruit Ale. Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane.

Skład: woda, słody jęczmienne typu pale ale i jasny pszeniczny, sok wiśniowy 6% z zagęszczonego soku, cukier, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, aromat naturalny, koncentrat barwiący z marchwi, chmiel goryczkowy.

Zawartość alkoholu: 4,1% obj., ekstraktu: 14,5% wag. IBU-19. Warka do: 30.11.2021.

Barwa różowo - czerwona, opalizująca.

Piana jasnoróżowa, dość obfita i gęsta z przewagą drobnych pęcherzyków. Zredukowała się do cienkiego kożuszka z mini grzybkiem na szczycie. Drobną, porwaną koronką osiadła na szkle.

Nasycenie średnie.

Zapach wiśniowego soku i szczątkowy słód w tle.

Smak słodko - kwaśny, jednak z dominującą słodyczą. Zarówno od cukru, słodu, jak i soku. Wiśniowy kwasek, choć i witaminka „C” też się pojawia, ale jakiś taki po pewnym czasie mdławy się staje. Goryczka umiarkowanie średnia z wyraźną wiśniową pestką. Na podniebieniu długo utrzymuje się nadmiar słodyczy. Wielce przeciętne piwo, ale jak sądzę podejdzie tym, którzy uwielbiają dolewać doń soku. W tym przypadku zrobił to już producent. Generalnie odradzam. Ani to Ale, ani w belgijskim stylu.

3 punkty.

Opinia: Sten
04/05/2021

1)
KOMPANIA PIWOWARSKA S.A., ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań.
encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_ksiazece_cherry_ale.txt · ostatnio zmienione: 2021/05/05 13:57 (edycja zewnętrzna)