Jastrzębie - Jastrzębskie Klasyczne Miodowe

Wyprodukowano dla Browar Jastrzębie S.A. przez Browar Recraft. Kod kreskowy: 59003165119531)

Piwo pasteryzowane.

Skład: woda, słody: pale ale, płatki owsiane, chmiele: Sybilla, cukry: miód gryczany, drożdże: Fermentis safebrew wb-06.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj., ekstrakt: 13.6 BLG, goryczka: łagodna. Warka do 17.06.2020r.

Barwa jasnozłota, silnie zamglona - na dnie butelki zebrało się sporo osadu, a i w szklance pływają tabuny farfocli.

Piana brudnobiała, gęsta i trwała. Redukuje się powolutku do centymetrowej pierzynki drobnymi placuszkami zdobiąc szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach słodowy z przyjemnym chmielem i odrobiną miodowej słodyczy. Bardzo miły w odbiorze.

W smaku tego piwa oczywiście pojawia się miód. Nie jest go jednak zbyt wiele, więc nie sprawia wrażenia ulepku. W dodatku nie czuje się chemicznej goryczki miodu sztucznego, którą pamiętam z lat dziecięcych. To prawdziwy miód wzbogacony kwaskiem i goryczka, która jest jedynie ulotnym dopełnieniem. Niech mnie komar zdepcze jeśli się mylę, ale przyznać muszę, że trafiłem na browar, którego piwowarzy wiedzą co robią i mają szczególny talent. Przecież ja nie lubię piw miodowych, o czym wielokrotnie pisałem, a tu taka niespodzianka. Nie spodziewałem się, że kiedyś tak wysoko ocenię to wspaniałe miodowe piwo, ale uczciwie rzecz biorąc nie mam innego wyjścia, co radośnie potwierdza Capricornowa. Polecam z całego kufla.

Okrągłe 8 punktów.

Opinia: Capricorn
10/02/2020

1)
Browar Jastrzębie S.A., ul. 11-Listopada 2, 44-330 Jastrzębie-Zdrój.
encyklopedia/piwa/jastrzebie_jastrzebskie_klasyczne_miodowe.txt · ostatnio zmienione: 2020/02/11 11:43 (edycja zewnętrzna)