Gościszewo - Drwal

Browar Gościszewo.

Piwo jasne, niefiltrowane, pasteryzowane.

skład: woda, słód jęczmienny, chmiel Galaxy, drożdże.

Zawartość alkoholu: 4,5% obj., ekstraktu: 11,6°Blg.

Barwa złocista, mętna.

Piana biała, średnia i gęsta. Zredukowała się nad wyraz szybko do cieniutkiego kożuszka z maleńkim grzybkiem na szczycie. Zaznaczyła na szkle każdy wypity łyk.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach owocowy z dominacją grejpfruta. Da się też wyczuć nieco tropików.

Smak wytrawny z przewagą chmielowej goryczki, która tak na dobrą sprawę bez mała skutecznie tłumi wszelkie inne doznania. Pojawia się minimalny cytrusowy kwasek, odrobina słodu z wyczuwalnym pieczywem, by na koniec ponownie uderzyć mocną i zalegającą na podniebieniu goryczką. Piwo dla twardzieli uwielbiających wykręcanie paszczy. No ale nazwa piwa mówi sama za siebie ;-) . Mi osobiście podeszło i wypiłem to piwo z wielkim smakiem, wszak goryczka to jest to, co w piwie lubię najbardziej.

8 punktów się należy.

Opinia: Sten
20/05/2015Kod kreskowy: 59033641084651). Warka do 31.07.2019.

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo zmętnione. Barwa złocista. Piana obfita, biała, o bąbelkach przeciętnej granulacji, dość trwała. Opada powoli do konkretnej warstwy; ładnie oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach intensywny i przyjemny. Czuć coś w stylu siana, słód, owoce cytrusowe i tropikalne. W smaku piwo treściwe i gorzkie.Oprócz tej chmielowej goryczy czuć słód z nutą chlebową, cytrusy i żywicę. Goryczka mocna, piołunowo - ziołowa. W sumie bardzo dobre piwo, choć nie każdemu posmakuje. Mi podeszło, jak najbardziej.

Podtrzymuję 8 punktów.

Opinia: j24
14/02/2019

1)
BROWAR GOŚCISZEWO S.C. Stanisław Czarnecki, Chrystian Czarnecki, 82-400 Gościszewo 11.
encyklopedia/piwa/gosciszewo_drwal.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)