Deer Bear - Jasumi

Wyprodukowano przez Browar Sady Sp. K.

Green Tea APA. Piwo jasne pasteryzowane, niefiltrowane.

„Delikatna APA z dodatkiem herbaty jaśminowej i liczi. Do piwa dodaliśmy również kwiaty jaśminu i delikatnie nachmieliiśmy piwo chmielem Citra. Jasumi z pozoru nieśmiała i skromna, jednak zauroczy Cię od pierwszego łyku.”

Składniki są bardzo oszczędnie wymienione. Napisano jedynie, że piwo zawiera słód jęczmienny i płatki pszenne oraz to, co przedstawił producent w „samochwałce”.

Zawartość alkoholu: 5,1% obj., ekstraktu 13% wag. Warka do 04.06.2020r.
Na kontrze podano dodatkowe informacje w postaci obrazkowej: goryczka dwa kółeczka na pięć możliwych, słodycz dwa i pół kwiatka na pięć możliwych i siła: trzy usta na pięć możliwych.

Barwa herbaty z cytryną całkowicie nieprzejrzysta.

Piana biała wysoka i bardzo gęsta i trwała. Redukuje się do kołderki Szkło zdobi na dwa sposoby - na górze szkła tworzy firankowy pierścień, natomiast później piana zaznacza szczątkowo kręgi, które spływają po szkle w postaci pionowych smug.

Zapach pierwotnie intensywnie cytrusowy. Po chwili ujawniają się również nuty jaśminowe. Jak pachnie liczi nie pamiętam, więc nie będę się mądrzył.

Nasycenie średnie.

W smaku piwo jest bardzo gładkie. Bardzo nieśmiały cytrusowy kwasek, muśnięcie słodyczy jaśminu i wycofana, ale bardzo przyjemna goryczka. Alkohol kompletnie niewyczuwalny.
Piwko przyjemne, dobrze ułożone i przyjemnie gaszące pragnienie. Warte spróbowania.

7,5 punktu.

Opinia: Capricorn
22/09/2019

encyklopedia/piwa/deer_bear_jasumi.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:54 (edycja zewnętrzna)