Daruvar - 5th Element Beer Spiced Cannabeer

Pivovara Daruvar, Chorwacja. Kod kreskowy: 38598922225051).

Piwo pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, ekstrakt konopi przemysłowych (0,07%), dekstroza, barwniki: E1332) i E1513), substancja przeciwzbrylająca E5514).

Zawartość alkoholu: 4,8% obj. Warka do: 29.12.2019.

Barwa zielonkawa, klarowna.

Piana biała, przełamana seledynem, dość obfita i gęsta o drobnych pęcherzykach. Opadła do nierównej warstewki. Na szkle zaznaczyła każdy wypity łyk drobną koronką.

Nasycenie spore.

Zapach mało intensywny. Ziółka i trawa oraz trochę metalu. W tle kukurydza. Smak wytrawny i zarazem wodnisty. Sporo dziwnych ziółek, siana i liści oraz nutka słabiutkiej zielonej herbaty. Słód ledwie zaznaczony. Goryczka tępawa, nieco chemiczna i piołunowa. Takie to piwo i nie piwo, nie sprawdza się nawet jako ciekawostka. Generalnie nie polecam.

3 punkty.

Opinia: Sten
24/07/2019

1)
„PIVOVARA DARUVAR” d.o.o., Ilica 251, 10000 ZAGREB.
2)
Błękit brylantowy FCF – organiczny związek chemiczny, syntetyczny, niebieski barwnik. Barwnik żywności powszechnie stosowany w produkcji artykułów spożywczych. Jego zadaniem jest zmiana oraz wzmocnienie barwy produktu. Występuje praktycznie w większości produktów (napojach, słodyczach ect.) o niebieskim zabarwieniu.
3)
Czerń brylantowa PN - syntetyczny czarny barwnik azowy, bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Charakteryzuje się wysoką odpornością na światło ale słabą na wysoką temperaturę. Zakazany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Finlandii, Japonii i Norwegii ze względu na szkodliwe działanie.
4)
Ditlenek krzemu, krzemionka, SiO2 - jest związkiem chemicznym występującym naturalnie w przyrodzie, jednak do zastosowań w przemyśle produkuje się go syntetycznie. Jest wykorzystywany m.in. w produkcji szkła, cementu, kosmetyków, leków oraz jako dodatek do żywności.
encyklopedia/piwa/daruvar_5th_element_beer_spiced_cannabeer.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:54 (edycja zewnętrzna)