Amber - Czarny Bez

Browar Amber, Bielkówko.

Piwo jasne pasteryzowane. Receptura Hieronim Błażejak.

Skład: woda, słód jęczmienny, sok z kwiatów czarnego bzu ok. 2% objętości (kwiat czarnego bzu, woda, cukier, cytryny), drożdże, chmiel.

Zawartość alkoholu: 5,5%, ekstraktu: 12,8%.

Barwa złocista.

Piana biała z tych cieńszych. Opada z sykiem, choć powolnie. Ładnie oblepia szkło, choć pod koniec spływa zeń.

Nasycenie całkiem spore.

Zapach głównie czarnego bzu, daleko nieco słodu.

Smak lekko słodkawy na początku, przechodzi w delikatny słód z wyraźnym posmaczkiem bzu. Zakończenie subtelnie goryczkowe, przeplecione minimalnym kwaskiem. Bardzo fajne piwko, w którym czuć zarówno dodatek, jak i produkt bazowy. Warto spróbować.

8 punktów.

Opinia: Sten
06/10/2013Kod kreskowy: 59065910015851).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, średnio obfita, drobna i nawet trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki, następnie obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach przeciętnie mocny. Czuć czarny bez i słód. W smaku piwo treściwe. Najpierw dominuje lekka słodycz. Zaraz po niej czuć słód wraz z posmakiem czarnego bzu. I tu przyjemne zaskoczenie - ten posmak nie jest ani nachalny, ani jakoś bardzo sztuczny (jak to bywa w takich piwnych wynalazkach). Oprócz nich mamy tu jeszcze leciutki kwasek. Goryczka niezbyt mocna, ale przyjemna i trwała - w sam raz wpasowująca się w ten smak. Podsumowując - Amber to jednak piwna ekstraklasa. I to piwo (właściwie to piwna ciekawostka) w pełni to potwierdza.

Mocne 8 punktów.

Opinia: j24
03/12/2015

1)
BROWAR AMBER spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, Bielkówko, ul. Gregorkiewicza 1, 83-050 Kolbudy, Polska
encyklopedia/piwa/amber_czarny_bez.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)