AleBrowar - Black Hope

Browar Gościszewo dla AleBrowar

Black IPA. Piwo niepasteryzowane
i niefiltrowane.

Skład: woda, słody - Pale Ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, Caramunich, Carafa, chmiele - Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade, drożdże US 05. Zawartość alkoholu: 6,2%, ekstraktu: 16%, IBU - 65.

Barwa czarna, nawet pod silne światło nie daje się wydobyć żadnych przebłysków.

Piana beżowa. Bardzo obfita i gęsta. Redukuje się bardzo powoli, przy okazji ładnie oblepiając szkło. Dość gruba kołderka z grzybkiem po środku utrzymuje się nawet po wypiciu zawartości kufla.

Nasycenie średnie.

W zapachu na początku nieco palonego słodu, który bardzo szybko przykryty jest nutami owocowo kwiatowymi, nad wyraz intensywnymi i przyjemnie drażniącymi nozdrza.

Smak wytrawny, bardzo przyjemny. Zaczyna się od lekkiej paloności, która ustępuje chmielowym wariacjom połączonymi z jakże przyjemnymi akcentami owocowo - kwiatowymi. Po lekkim ogrzaniu się piwa, pojawia się bardzo delikatna słodycz, ustępująca jednak ponownie goryczce.

Rewelacja.

10 punktów.

Opinia: Sten
04/06/2012


AleBrowar Black Hope - profil chmielowy podobny jak w Rowing Jack'u, a więc i doznania podobne. Co do zapachu - prawie pełna zgoda ze Stenem. Jak dla mnie owa palonka przepleciona jest również odrobiną kawy. Być może to efekt miksu z chmielem. Tak czy siak w smaku również ta kawa się pałęta. Nie określiłbym owych ciemnych nut jako delikatnych. Raczej som wyraziste. Dość długo plączą się po języku.

Całość naprawdę w dechę. Znaczy w dychę.

Opinia: Wojciechus
08/06/2012

encyklopedia/piwa/alebrowar_black_hope.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)