Żywiec - Bezalkoholowe

Grupa Żywiec S.A. Kod kreskowy: 59006991007821).

Piwo jasne bezalkoholowe, pasteryzowane.

Alkohol poniżej 0,5% obj.

Składniki: woda, słód jęczmienny, ekstrakt z chmielu i chmiel.

„Od 160 lat w Browarze Arcyksiążęcym w Żywcu warzymy doskonałe piwo. Lata doświadczeń pozwoliły nam stworzyć najwyższej jakości piwo bezalkoholowe, którego wyrazisty goryczkowy smak powstaje z połączenia wyłącznie trzech składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej, górskiej wody. To smak, którym możesz cieszyć się bez ograniczeń zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę.”

Na krawatce znajduje się informacja: „Uwaga! Po wypiciu kilku butelek stężenie alkoholu we krwi może przekroczyć dopuszczalną dla kierowców normę.”

Piana biała o drobnych pęcherzykach, redukuje się do cienkiej warstewki; szybko się porwała, osiadła na szkle.

Barwa złocista, klarowne (nie licząc śladowych ilości „paproszków” z drożdży).

Nasycenie sporawe.

Zapach słodu, karmelu, delikatna nuta chmielu, charakterystyczna dla piwa Żywiec (oraz dla jeszcze kilku piw koncernowych) - lekko ziołowa.

Smak: jest goryczka dość dobrze wyczuwalna, szczególnie po przełknięciu. Początek lekko kwaskowy przechodzący w goryczkę. Posmaczek kwiatowo-chlebowy.
Koncern wypuścił na rynek niezłe piwo na upały.

Moja ocena pewnie będzie zaniżona, bo piwo jest wiosenne i orzeźwiające… Ale może napiszę tak: to jest bardzo mocne sześć i pół.

Opinia Heleny:

goryczkę bardzo dobrze czuć. Jest kwaskowe, bardzo mało słodkie. Długo goryczkę czuć po przełknięciu. Wodniste. Po przełknięciu jest jakby delikatna nuta kwiatowa (krótko się utrzymuje). Oj, jakie gorzkie! (Podkreśliła, że jest wodniste.) Gorycz długo pozostaje w ustach.

Ocenię na 6,5 punktu.

Opinia: moondriver
24/06/2016Parametry i grafika bez zmian. Butelka 0,33 l. Warka do 14.11.2018

Piwo klarowne. Barwa słomkowa. Piana dość obfita, biała, bardzo drobna, niezbyt trwała. Opada w kilka minut do porwanej obwódki; nieco oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny, słodowy. Oprócz tego wyczułem coś jakby ni to wędzonkę, ni to nutę chemiczno - przyprawową. W smaku piwo wodniste. Po prostu puste! Czuć słód, nutę chemiczną i metal. Goryczka słaba, niezbyt trwała. Moim zdaniem to piwo to porażka.2)

2 punkty to max.

Opinia: j24
23/05/2018

1)
GRUPA ŻYWIEC S.A., ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec, Polska.
2)
Zdaniem mojej żony to piwo smakuje jak normalny Żywiec. Może tylko jest nieco bardziej wodniste.
encyklopedia/piwa/zywiec_bezalkoholowe.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/03 08:24 (edycja zewnętrzna)