Zamkowy, Cieszyn - Brackie Pale Ale belgijskie

Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie - Grupa Żywiec.

Na początek niemałe co nieco z opakowania szklanki (zwanej - pokal):

„Brackie Pale Ale Belgijskie to piwo o bursztynowej barwie, pełne zaskakujących aromatów i smaków będących wynikiem użycia mieszanki czterech słodów, szlachetnych odmian chmielu, specjalnego szczepu drożdży oraz zastosowania górnej fermentacji w tradycyjnych, otwartych kadziach.

Brackie Pale Ale Belgijskie to piwo zrodzone dzięki starannemu procesowi warzenia, z zachowaniem oryginalnych receptur i naturalnych składników.

Limitowana i jednorazowa edycja piwa pełnego pasji z wyjątkowego Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie. Uwarzone wg receptury Doroty Chrapek - zwyciężczyni Konkursu Piw Domowych Birofilia 2010.”

Skład: woda, słody jęczmienne (pole ale, monachijski, obbey, carobelge), chmiel.

Zawartość alkoholu: 5,0%, ekstraktu: 13%.

Barwa bursztynowo miedziana, klarowna. Piana kremowa, początkowo gęsta, pomału zanikająca, ale nie do końca. Nasycenie średnio mocne.

Zapach - to w zasadzie bukiet zapachów i dodam, że w miarę picia jakby się powiększał. Choć pierwszy „węch” był jakiś taki niespecjalny.

Smak umiarkowanie wytrawny. Dominuje goryczka i kwasek, całkiem nieźle zmieszane. Na podniebieniu utrzymuje się przyjemna goryczka.

9,5 punktu, nie całe 10 ze względu na owe pierwsze doznania zapachowe. Jak będziecie mieli okazję to kupcie, bo warto. Przy okazji zakupu 6 flaszek pokala można było dostać gratis.

Opinia: Sten
09/12/2010Wczoraj skosztowałem Brackie Pale Ale Belgijskie, o którym Sten już szczegółowo pisał. Faktycznie, pierwszy niuch - niespecjalny, ale potem to już miód. Smakowo w pierwszej kolejności, mimo że piwo jest mieszanką słodów, wybija się karmel, zresztą dość intensywny, potem nadchodzi goryczka - charakterna, bardzo przyjemna. Moim zdaniem kapitalna kompozycja, świetny balans.

10 punktów.

Opinia: Wojciechus
13/02/2011

encyklopedia/piwa/zamkowy_cieszyn_brackie_pale_ale_belgijskie.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:03 (edycja zewnętrzna)