Zamkowy, Cieszyn - Bracki Rauch Bock

Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie - Grupa Żywiec.

„Dymiony, pełny smak i aromat Brackiego Rauchbocka powstał dzięki unikalnej mieszance siedmiu słodów: monachijskiego, pilzneńskiego, dymionego, biscuit, melanoidowego, caramunich i caraaroma. Uznany za najlepsze piwo roku przez polskich i zagranicznych mistrzów piwowarstwa podczas Festiwalu Birofilia 2012.”

Skład: woda, słody jęczmienne, chmiel. Zawartość alkoholu: 6,5%, ekstraktu: 16%.

Barwa brunatno miedziana. Piana jasno beżowa, średnio obfita po nalaniu, zredukowała się do porwanej warstewki już po dwóch łykach, by po kolejnych pozostał po niej już tylko nikły pierścień wokół ścianki. Nasycenie mocne, choć zanika w miarę picia. Zapach wędzonego słodu, delikatne kwiatuszki, co nieco chmielu (chyba). Generalnie spodziewałem się bardziej wyszukanych aromatów. Smak kwaskowy, dopiero po chwili pojawia się wędzonka, ale niespecjalnie duża. Nasycenie sprawia, że czuje się posmaczek winno musujący. Słody dają znać o sobie, ale na kolana nie powalają. Goryczka niby jest, ale tłumiona kwaskiem. Przykrym zwieńczeniem jest zbyt duża wodnistość.

Powiem szczerze, że zawiodłem się na tegorocznym zwycięscy. Myślałem, że wypiję coś znacznie lepszego. Zawiodłem się wręcz. Być może moje doznania są inne niż komisji konkursowej, ale na więcej jak na

słabe 7 punktów piwko nie zasłużyło.

Opinia: Sten
06/12/2012Dodam, że to piwo pasteryzowane.

Piwo prawie klarowne. Barwa herbaciano - jasno rubinowa. Piana średnio obfita, drobna, beżowa. Nietrwała. Opada szybko do nikłej warstewki, a następnie obwódki. Nasycenie średnie do mocnego. Zapach intensywny - dominuje wędzony słód. W smaku piwo lekkie. Czuć wędzony słód, do tego kwasek i alkohol, które razem dają taki posmak cierpkiego, musującego wina. Goryczka zaznaczona, niezbyt mocna i średnio trwała. W miarę picia piwo staje się jakieś takie wodniste. Jak na UNIKATOWY PRODUKT GRUPY ŻYWIEC to wrażenia kiepskie.

Zgodzę się, że te 7 punktów to absolutny max.

Opinia: j24
29/06/2013

encyklopedia/piwa/zamkowy_cieszyn_bracki_rauch_bock.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:03 (edycja zewnętrzna)