Widawa - Conrad

Browar Widawa.

Piwo jasne Fruit IPA, niepasteryzowane, niefiltrowane.

„Conrad Kissling rozsmakował wrocławian w piwie. W 204 rocznicę jego urodzin Browar Widawa, multitap KONTYNUACJA (który mieści się w dawnej piwiarni Kisslinga przy Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu) i pierwszy hipster polskiej sceny kraft - Bartek Napieraj, składają mu hołd, toast wznosząc piwem wyjątkowym, jakiego w Polsce jeszcze nikt nie uwarzył. Conrad to eksperymentalna fruit IPA z dodatkiem naturalnego soku z brzoskwiń z podwrocławskich sadów.
PROST - jakby powiedział sam Kissling.”

Skład: woda, słód jęczmienny (pale ale red x, pszeniczny), naturalny sok brzoskwiniowy, chmiel (Zeus, Mosaic), drożdże US-05.

Zawartość alkoholu: 6,2% obj., ekstraktu: 16% wag.

Barwa miedziana, lekko mętnawa.

Piana ciemnokremowa, dość obfita i gęsta. Opadła w miarę powolnie do centymetrowego kożuszka. Umiarkowanie oblepiła szkło.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach owocowy. Faktycznie brzoskwinia wybija się. Do tego odrobina cytrusów. W odległym tle nieco żywicy.

Smak wytrawny. Dominuje owocowy kwasek, głównie cytrusowy, choć posmaczku brzoskwini też się można doszukać. Intensywny chmiel z niczego sobie goryczką. Na podniebieniu pozostaje sok brzoskwiniowy z małą goryczką. Ciekawe, a przede wszystkim inne piwo, które powinno się spróbować choćby z ciekawości.

8 punktów.

Opinia: Sten
14/11/2014

encyklopedia/piwa/widawa_conrad.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:02 (edycja zewnętrzna)