Waszczukowe - Figlarna Bożena

Piwo uwarzone przez Browar Waszczukowe w Browarze Rzemieślniczym Jan Olbracht, Piotrków Trybunalski. Kod kreskowy: 59056698970441).

„Piwo w stylu Pear Session India Pale. Pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody (jęczmienny, żytni, pszeniczny, karmelowy, zakwaszający), granulat chmielowy, suszona gruszka, drożdże piwowarskie. Alkohol - 4,2 % obj. Ekstrakt - 12,5° Blg.”

Piwo mętne. Barwa bursztynowa. Piana biała, mało obfita, drobna i niezbyt trwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki, następnie obwódki; trochę oblepia szkło. Nasycenie niskie do średniego. Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Czuć słody, karmel i cytrusy, gruszkę oraz nutę żywiczną. W smaku dominują posmak słodu wraz z cytrusami. Oprócz nich czuć nuty żywiczną, ziołową i nieco kwasku, a w tle posmak razowego chleba. Goryczka dość mocna, ale taka grejpfrutowo - ziołowa. W sumie - kolejna dobra IPA.

8 punktów.

Opinia: j24
03/10/2016

Uwarzone przez Browar Waszczukowe w Browarze Rzemieślniczym Jan Olbracht, Piotrków Trybunalski.

Pear Session India Pale Ale. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Skład: woda, słody: jęczmienny, żytni, pszeniczny, karmelowy, zakwaszający, granulat chmielowy, suszona gruszka, drożdże piwowarskie.

Zawartość alkoholu: 4,2% obj., ekstraktu: 12,5% wag.

Barwa ciemnego złota, wpadająca w pomarańczową, mętna.

Piana jasnokremowa, średnio - obfita i bardzo gęsta. Zredukowała się powolnie do cienkiego kożuszka. Na szkle zaznaczyła każdy wypity łyk.

Nasycenie średnie.

Zapach głównie chmielowy z dominacją owoców cytrusowych i żywicy. Nieco słodu i nafty. Gruszki nie udało mi się wyniuchać.

Smak umiarkowanie słodowy z niewielką dawką karmelu. Całkiem sporo owoców. Są i cytrusy i tropiki, ale tu gruszki również się nie doszukałem. Goryczka solidna, długa i trochę zalegająca, ale to mi w tym piwie zupełnie nie przeszkadza.

7 punktów się należy.

Opinia: Sten
09/12/2016

1)
BROWAR WASZCZUKOWE Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Jurowiecka 115, 16-010 Wasilków, Polska.
encyklopedia/piwa/waszczukowe_figlarna_bozena.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:02 (edycja zewnętrzna)