Van Pur - Ambrosius Strong

Producent Van Pur.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Zawartość alkoholu: 7,2%

Barwa bursztynowa.

Piana biała, opada dość szybko. Pozostaje cieniutka, porwana warstewka, która po chwili zanika.

Nasycenie z tych słabszych.

Zapach dość dziwny, trudny do określenia. Od biedy małe co nieco słodu można wyczuć.

Smak równie dziwny: wódczano-metaliczny (stalowa puszka). Do tego nadmierna słodycz i na końcu odrobina goryczki, zabijana szybko wódczanym posmakiem.

2 punkty.

Opinia: Sten
06/06/2011
Piwo to przeszło pewne zmiany: nieco inaczej wygląda puszka, do tego nie podano konkretnego producenta, tylko informację Wyprodukowano w EU. Dystrybutor Kaufland Polska Markety Sp. z o.o.

Poza tym: Piwo jasne pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Alkohol 7,2% obj. Ekstrakt 14,9%. Co ciekawe informacja o ekstrakcie jest podana tylko w wersji Chorwackiej. Tam też podano: kraj pochodzenia - Polska.

No dobra - otwieramy:

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana obfita, biała, średniej grubości. Niezbyt trwała. Opada dość szybko do nikłej warstewki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie niskie do średniego. Zapach słodu i alkoholu. W smaku czuć słód i alkohol. Goryczka niezbyt mocna, ale wyraźna i nawet trwała.

Generalnie piwo nie jest aż tak złe, jak je odebrał Sten. Słodkości, nadmiaru dolanego na rympał alkoholu, czy też posmaku rozpuszczonej puszki nie odczułem. Rarytas to to nie jest, ale spokojnie dałem radę wypić.

4,5 punktów.

Opinia: j24
02/02/2013

encyklopedia/piwa/van_pur_ambrosius_strong.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:02 (edycja zewnętrzna)