Tucher - Helles Hefe Weizen Alkoholfrei

Tucher Traditionsbrauerei, Norymberga, Niemcy. Kod kreskowy: 40062980029061).

Z kontretykiety i naklejki importera: „Piwo pszenne nieklarowane. Skład: woda, słód pszenny, słód jęczmienny, kwas węglowy, drożdże, ekstrakt chmielowy. Bezalkoholowe. Czyli zawartość alkoholu < 0,5 % obj.”

Dodam, że na stronie importera piwo to jest reklamowane jako: „(…) dedykowane jest dla tych wszystkich, którzy szukają idealnego izotonicznego napoju gaszącego pragnienie. (…)”

Wartość energetyczna tego piwa jest mniejsza o 40% od tego samego z alkoholem: Tucher Helles Hefe Weizen

No dobra …

Piwo mętne. Barwa miodu akacjowego - typowa dla pszeniczniaków.

Piana bardzo obfita, biała, drobna. Średnio trwała. Opada nierównomiernie do centymetrowej warstwy, obecnej aż do końca spożywania; pozostają też jej ślady na ściankach kufla.

Nasycenie niskie.

Zapach niezbyt mocny. Czuć słód pszeniczny, cytrusy i nutę bananowo - goździkową.

W smaku od razu piwu czegoś brakuje. Jest ono lekkie, ale wodniste. Smakuje jak napój izotoniczny. Dominuje kwasek. Oprócz tego można w nim wyczuć słód pszeniczny, cytrusy, nutę bananowo - goździkową i drożdże. Goryczka zaznaczona tylko. Właściwie to te elementy piwne są bardzo rozwodnione. Podsumowując - do ugaszenia pragnienia, czy uzupełnienia elektrolitów w organizmie to piwo się nada. Ale jako napój dla piwoszy, czy wielbicieli pszeniczniaków - nie polecam.

3 punkty.

Opinia: j24
30/08/2015

1)
Tucher Bräu GmbH & Co. KG Brauereibetriebsgesellschaft, Tucherstr. 10, 90763 Fürth, Niemcy
encyklopedia/piwa/tucher_helles_hefe_weizen_alkoholfrei.txt · ostatnio zmienione: 2020/12/21 09:15 (edycja zewnętrzna)