Sulimar - Cornelius Grejpfrut

Browar Sulimar Piotrków Trybunalski

Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, sok grejpfrutowy, drożdże.

Zawartość alkoholu: 3%, ekstraktu: 13,0%.

Barwa złoto różowa, mętna. Piana biała, po nalaniu gęsta i zbita, dość szybko opada do cienkiej, trwałej warstwy. Część osiada na ściance kufla. Nasycenie dość mocne.

Zapach soku grejpfrutowego. Nic innego wyczuć się nie da. W smaku w zasadzie też tylko sok z domieszką słodzika. Ten słodzik jest jak dla mnie wyjątkowo drażniący. Trudno ów twór nazwać piwem, z piwem pszenicznym, na którego bazie ponoć powstało nie ma nic wspólnego.

Jak mi się zdaje to produkt stadionowy (spełnia rygory procentowe) Wydaje mi się, że człowiek prędzej się sztucznie zasłodzi, niż choć z lekka zanietrzeźwi tym czymś. Można spróbować jako ciekawostkę i szybko zapomnieć.

2 punkty

Opinia: Sten
16/09/2011Trochę zmian, łącznie z nazwą piwa:

Sulimar - Cornelius Grejpfrutowy

Piwo pszeniczne o smaku grejpfrutowym. Pasteryzowane.

Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, fruktoza, sok grejpfrutowy (5,7%), sok pomarańczowy (2%), kwas cytrynowy, aromat, sok cytrynowy (0,25%), stabilizatory: pektyna i mączka chleba świętojańskiego, przeciwutleniacz: witamina C, barwnik: karmina.

Zawartość alkoholu: 3,0% obj., ekstraktu: 13% wag. Warka do: 09.06.2019.

Barwa różowo - pomarańczowa, mętna.

Piana biała, średnia o różnej wielkości pęcherzykach. Opada bardzo szybko i ze słyszalnym sykiem. Po dwóch łykach nie ma po niej śladu. Szkła nie zdążyła oblepić.

Nasycenie umiarkowanie spore.

Zapach grejpfrutowo - pomarańczowy, mocno sztuczny.

Smak sztucznie słodko - kwaśny i nawet wręcz mdławy. Na podniebieniu dość długo utrzymuje się rozgryziona witamina C. Goryczka minimalna, chemiczna. Co by nie mówić, coś nad wyraz obrzydliwego.

Tym razem 1 punkt z wielkim minusem.

Opinia: Sten
13/12/2018

encyklopedia/piwa/sulimar_cornelius_grejpfrut.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:01 (edycja zewnętrzna)