Staropolski - Bestbir Piwo Z Sokiem Malina-Pigwa

Browar Staropolski.

Etykieta jak w Staropolski - Bestbir Piwo Z Sokiem Dzika Róża.

„Piwo z Browaru Staropolskiego warzone tradycyjną metodą otwartej fermentacji z dodatkiem syropu „Herbapol Lublin S.A.”
Zawiera słód jęczmienny 500ml zaw. alk 4,7 % obj.”

Po otwarciu zapach róży przebija się ponad zapach piwa. Piana obfita, różowawa szybko opada, pozostaje na ściankach. Kolor czerwonawy mętny. Walory smakowe: słodkie! jednak na końcu tak jak w zamienniku sokowym czuć lekką goryczkę. Generalnie mi wchodzi gładko. Ale raczej większość piw z sokiem mi wchodzi nieźle :-)

7 punktów.

Opinia: MartaBaranowska
07/04/2016
Kod kreskowy: 59031119899891).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo zmętnione, nieprzeźroczyste. Barwa herbaty z sokiem, taka czerwonawa. Piana średnio obfita, biała wpadająca w tonację różu, przeciętnie trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny, malinowy, trochę syntetyczny. W tle przebija słód. W smaku piwo słodkie, ale i nieco kwaśne. Dominuje posmak malinowy, ale podbity taką lekką goryczką. W chwilę po przełknięciu owa goryczka wybija się na plan pierwszy, ale ma taki charakter pestkowy. W sumie piwo ciekawe, niezłe, choć to nie moje piwne klimaty.

5,5 punktu.

Opinia: j24
17/12/2016

1)
Dystrybucja Pomorze Sp. z o.o., ul. Hubalczyków 12, 76-200 Słupsk.
encyklopedia/piwa/staropolski_bestbir_piwo_z_sokiem_malina_pigwa.txt · ostatnio zmienione: 2021/01/16 14:36 (edycja zewnętrzna)