Piwoteka - Duch Kraftu

Browar Piwoteka w Pivovarii (Radom).

O piwie tym toczy się niczego sobie dyskusja w necie. O genezie nazwy wspomina na swym blogu Tomek Kopyra - początek od 5:45 minuty
http://blog.kopyra.com/in...newsy-8-1-14-2/ Ciekawostką jest też forma sprzedaży w wersji do samodzielnego „montażu”, czyli jak widać na fotce, etykietę i kontrę dostaje się luzem, coby je sobie ewentualnie nakleić, lub od razu dołączyć do kolekcji.

„Cześć! Tutaj Duch Kraftu ze strony duchkraftu.com! Uwarzył mnie Browar Piwoteka niezgodnie z duchem kraftu w Pivovarii (Radom) pod nadzorem i według receptury Marcina Chmielarza przy zastosowaniu technologii HGB.”

Skład: woda, słód pilzneński, słód karmelowy, słód monachijski, ekstrakt słodowy, płatki kukurydziane, płatki ryżowe, ekstrakt kukurydziany, enzymy, barwnik spożywczy, ekstrakty chmielowe. Chmiele: Green Bullet, Wakatu, Galaxy. Drożdże Safale S-04.

Zawartość alkoholu: 4,9%, ekstraktu: 12%.

Barwa miedziana lekko mętnawa.

Piana biała, cieniutka. Momentalnie opadła do opaski wokół ścianki, wkrótce bezpowrotnie zniknęła.

Nasycenie na granicy wyczuwalności.

Zapach umiarkowanie chmielowy z odrobiną słodu, takimiż nutami owocowymi i kwiatowymi. Podobnie z chlebowym aromatem.

Smak generalnie goryczkowy, nawet niczego sobie. Nieco słodu z dodatkiem pieczywa. Po chwili pojawia się kwasek. Finisz ponownie goryczkowy. Całkiem w sumie niezłe piwo, można spróbować.

Mocne 7 punktów.

Opinia: Sten
04/03/2014

encyklopedia/piwa/piwoteka_duch_kraftu.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:59 (edycja zewnętrzna)