Pinta - Collab Pl - Nepomucen - DDH Double IPA

Wyprodukowano przez Browar Pinta. Kod kreskowy: 59082528645911).

Jest to nowy projekt Browaru Pinta w kooperacji z polskimi browarami. Stąd dość długa nazwa i rodzaj piwa w tytule, bo tylko oni wiedzą, czy tylko jedno piwo będzie tworzone, czy też może kilka…

Piwo pasteryzowane,
niefiltrowane.

Skłaniki: woda, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny jasny, płatki owsiane błyskawiczne, płatki pszenne błyskawiczne, słód owsiany, płatki ryżowe; chmiele: Mosaic (USA), Nelson Sauvin (NZ), Sabro (USA), Enigma (AUS); drożdże: WLP4042 Hazy Daze.

Zawartość alkoholu: 7,3% obj., Ekstrakt: 18° BLG. Zasyp chmielu: 19g/l. Warka do 19.02.2021r.

Barwa złota, intensywnie mętna.

Piana biała o nieco ciepłym zabarwieniu; dość wysoka. Redukuje się dość szybko do kołderki, a po dłuższej chwili do kocyka. Nieregularnymi mazami zdobi szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach owocowo - cytrusowy. Dają się wyczuć obiecane na rewersie brzoskwinie i nutki ananasa, ale rządzi oczywiście grejpfrut. Kokos jeśli jest to bardzo delikatny. Ja go nie wyczułem.

W smaku wyraźna słodycz brzoskwini, sporo cytrusów (pomarańcza, może i mandarynka), nutka ananasa i dość słaby grejpfrut. Goryczka przyjemna i trwała choć niewysoka. Niestety ujawnił się też alkohol, który niekoniecznie się komponował z resztą, ale na szczęście w miarę ogrzewania jego obecność z wolna zanikała.
Piwo orzeźwiające i bardzo gładkie w odbiorze. W czasie kanikuły pewnie dałbym więcej punktów.

7 punktów to ocena w sam raz.

Opinia: Capricorn
09/06/2020Kod, skład, parametry oraz warka identyczne.

Barwa pomarańczowa, mętna.

Piana biała, średnia o drobniutkich pęcherzykach. Opadła do porwanej kołderki. Firankowo osiadła na szkle.

Nasycenie nieco większe od średniego.

Zapach zdominowany przez chmiele. Sporo cytrusów i tropików. Nieco słodów i muśnięcie kwiatów.

W smaku owocowe z cytrusami. Tu wybija się grejpfrut i pomarańcza. Owoce tropikalne z ananasem na czele. Jest i brzoskwinia i morela. Przez krótką chwilę daje o sobie znać kokos. Kwasek przeplata z pestkową goryczką, łagodzoną płatkami i słodem z niewielką słodyczą. Alkohol ukryty, acz trzewia rozgrzewa. Piwo pijalne, degustacyjne, a zarazem orzeźwiające.

Zwyczajnie dobre 7 punktów.

Opinia: Sten
11/10/2020

1)
Browar PINTA Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 4, 34-382 Wieprz.
encyklopedia/piwa/pinta_collab_pl_nepomucen_ddh_double_ipa.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/11 23:39 (edycja zewnętrzna)