Pierwszy Prywatny Browar - Boczkowe Niefiltrowane (Бочкове Нефільтроване).

Persza Priwatna Browarnia, Radomyśl, Ukraina.

Piwo jasne specjalne, niefiltrowane, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny jasny, słód pszeniczny jasny, ekstrakt zbożowy, ekstrakt skórki pomarańczy, kolendra, chmiel.

Zawartość alkoholu: 4,8% obj., ekstraktu: 11,5% wag. Warka do: 26.06.2019.

Barwa cytrynowa, mętna.

Piana biała, obfita i bardzo gęsta o drobniutkich pęcherzykach. Opadła do grubego kożucha. Gęstą koronką osiadła na szklance.

Nasycenie z tych mniejszych.

Zapach pomarańczowej skórki, przełamanej kolendrą. Nutka kwiatowa, odrobina ziółek i pszenicy.

W smaku trochę cytrusowego kwasku, takiego nieco perfumowego, gładkość zbóż oraz wyraźna kolendra i odrobina goździka. Goryczka na umiarkowanie średnim poziomie. Po złapaniu temperatury, piwo staje się nieco mdławe. co by nie mówić jest w sumie pijalne i orzeźwiające. Należy pić dobrze schłodzone.

7 punktów.

Opinia: Sten
25/01/2019Pierwszy Prywatny Browar, Lwów, Ukraina. Kod kreskowy: 48200469626521).

Piwo specjalne, jasne, niefiltrowane, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny jasny, słód pszeniczny jasny, ekstrakt płatków, ekstrakt skórki pomarańczowej, kolendra, granulat chmielowy.

Zawartość alkoholu: 4,8% obj., ekstraktu: 11,5% wag. Warka do: 24.02.2020.

Barwa pomarańczowa, mętna.

Piana biała, obfita i bardzo gęsta o drobniutkich pęcherzykach. Opadła do cienkiej kołderki. Niewielką firanką osiadłą na szkle.

Nasycenie średnie.

Zapach pomarańczowej skórki, kolendry i kwiatów. W tle delikatna pszenica.

Smak pomarańczowy, nieco słodko - kwaskowy. Kolendry niewiele. Wyraźna pszenica i gładkość płatków. Nutka kwiatowa i małe co nieco słodu jęczmiennego. Goryczka niewielka, ale pasująca do tego piwa. Generalnie piwo bardzo dobrem pijalne i orzeźwiające.

7,5 punktu.

Opinia: Sten
27/10/2019

1)
Tovarystvo z obmezhenoyu vidpovidal'nistyu torgovo-vyrobnycha kompaniya PERSHA PRYVATNA BROVARNYA „DLYA LYUDEJ - YAK DLYA SEBE!”, vul. Zelena, 204, 79035 Lviv.
encyklopedia/piwa/pierwszy_prywatny_browar_boczkowe_niefiltrowane.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/06 08:24 (edycja zewnętrzna)