Piekarnia Piwa - Czyli Czorne

Uwarzony przez Novonet Sp. z o.o. Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa, ul. Gen. Świerczewskiego 35, 42-624 Niezdara.

Wędzony Chilli Stout

„Piwo w stylu stout, z nutą wędzoną, którą uzupełniają wyraźna goryczka, gorzka czekolada, kawa oraz chili wędzone, które muskaniem rozgrzewa podniebienie. Uzupełnieniem tej palety smaków jest paloność wraz z delikatną chmielowością.”
Wyraźnie producent poleciał „Stenowością” ;-)

Skład: woda; słód dymiony bukiem jako podstawa, dodatkowo słód żytni, monachijski, czekoladowy, karmelowy, jęczmienny palony; drożdże; Chmiele: Iunga, Sybilla; Dodatki: papryczka chili wędzona i habanero.

Zawartość alkoholu: 6,1% obj., ekstraktu: 16% wag., IBU 40, EBC 100, Warka do 15.06.2017r.

Barwa niemal czarna, nalewając pod światło ciemnobrunatna. Piana drobna, gęsta, koloru kawy z mlekiem lub mlecznej czekolady. Silnie ubrudziła szkło.

Nasycenie niskie.

Zapach skomplikowany. Czuć gorzki karmel, nieco alkoholu i jakby delikatną ostrość kapsaicyny, a może to tylko autosugestia… Do tego czekolada przyjemnie uzupełniona słodem.

W smaku pierwsze doznanie to wyraźna, jak na mnie nazbyt intensywna wędzonka oraz goryczka, po chwili czuć delikatne pieczenie w podniebienie. Do kompletu dochodzi czekolada i dość wyraźny palony karmel. Zakończenie to gorycz czekolady połączona z ostrością chili.

Piwko całkiem przyzwoicie zbalansowane, choć jak pisałem, nieco zbyt dużo w nim dymu jak dla mnie. Rozgrzewa dość skutecznie i jest całkiem miłe w odbiorze, lecz jednocześnie sycące i spożycie jednego całkowicie zaspokaja pragnienie.

Subiektywnie 8 punktów.

Opinia: Capricorn
18/03/2017

encyklopedia/piwa/piekarnia_piwa_czyli_czorne.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:59 (edycja zewnętrzna)