Petrópolis - Itaipava Pilsen

Cervejaria Petrópolis S/A, Brazylia.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Zawiera przeciwutleniacz (E3161)/E2232)), stabilizator E4053).

Zawartość alkoholu: 4,5% obj. Pojemność puszki 473 ml, czyli pinta.

Barwa jasnosłomkowa.

Piana biała, na dwa palce. W sumie przed wzięciem pierwszego łyku już się porwała. Po dwóch - trzech kolejnych pozostała po niej znikoma opaska wokół szkła.

Nasycenie średnie.

Zapach taki jakiś dziwny. Przypomina mi wodę po gotowanych kartoflach. Chyba jest też odrobina słodu, ale może tylko tak mi się zdaje.

Smak wodnisty zmieszany z kwaskiem. Przez moment pojawia się też posmaczek jabłkowy. Goryczki trzeba się wręcz doszukiwać, podobnie jak i słodu. W tle odrobina kukurydzy. Szczerze odradzam. Szczęśliwie pół puszki oddałem młodemu w ramach rewanżu za jego wczorajszy gest. ;-)

Naciągane 2 punkty.

Opinia: Sten
11/06/2014Piwo klarowne. Barwa ciemno słomkowa. Piana biała, o dość grubych bąbelkach, niezbyt obfita i nietrwała. Opada szybko do porozrywanego kożuszka i w kilka minut do nikłej opaski. Nasycenie średnie. Zapach z tych słabszych, nieprzyjemny i dziwny, taki trochę kukurydziano - słodowo - jabolowy. W smaku piwo wodniste. Dominuje kwasek z posmakiem metalu. Może to puszka się rozpuszcza od środka? Do tego czuć posmak kukurydziano - słodowy. Na moment faktycznie pojawia się też posmak owocowy (jabłkowy). Goryczka strasznie mizerna.

Po kilkunastu minutach, jak piwo trochę postoi, to sprawia wrażenie zjełczałego jabola (wina).

Omijajcie ten wynalazek z daleka! Nie polecam nawet na upały!

1,5 punktu to max.

Opinia: j24
12/06/2014

1)
Izoaskorbinian sodu - przeciwutleniacz. Erytrobat sodu o wzorze C6H7O6Na . H2O. Ma postać kryształów o białej barwie. Właściwie nie posiada zapachu, tylko słony posmak. Jest to związek rozpuszczalny w wodzie, ale nierozpuszczalny w tłuszczach. Otrzymywany jest w wyniku syntezy kwasu izoaskorbinowego (erytrobowego) oraz wodorotlenku sodu.
2)
Pirosiarczyn sodu - konserwant . Przedłuża okres przydatności środków spożywczych do spożycia poprzez ochronę przed zepsuciem spowodowanym obecnością mikroorganizmów lub chroni przed wzrostem mikroorganizmów patogennych.
3)
Aliginian propylenowo-glikolowy to zagęstnik, nośnik, emulgator oraz stabilizator. Może być wykorzystywany przy produkcji artykułów spożywczych takich jak lody, wyroby cukiernicze, jedzenie dla dzieci, polewy cukiernicze, wyroby alkoholowe takie jak piwo i inne.
encyklopedia/piwa/petropolis_itaipava_pilsen.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/30 19:34 (edycja zewnętrzna)