Perła - Goolman Premium

Browary Lubelskie.

Zawiera słód jęczmienny.

Zawartość alkoholu: 5,0%.

Barwa złocista. Piana cienka i słaba, zanika nad wyraz szybko. Nasycenie średnie.

Zapach jakby ścierkowaty, odrzucający.

Smak podobny do zapachu, przeważa kwas z ledwo wyczuwalną goryczką.

Generalnie - paskudztwo, ale jako że wchłonąłem całe,

2 punkty mogę dać awansem.

Opinia: Sten
02/12/2010

Dzisiejszy wieczór poświecę piwku które moim zdaniem jest niedoceniane. Pewnie wielu z Was moi drodzy widziało kiedyś to piwo na sklepowych półkach, ale jakoś nigdy nie mieliście przekonania żeby je kupić. Błąd! Ale nie uprzedzajmy faktów. Dla mnie jest to dobrze znane i lubiane piwo z browaru który znacie prawie na pewno. Perła. Tak bo o nim mowa. Nie. Tak się nazywa browar. A piwo jak już zapewne z tytułu wiecie nazywa się Goolman Premium.

Dane techniczne czyli co nam producent przygotował do przeczytania: „Goolman to idealnie warzone piwo w oparciu o wielowiekową i oryginalną recepturę. Jego charakterystyczne walory smakowe wynikają bezpośrednio z procesu produkcji, do którego wykorzystujemy najwyższej jakości składniki. Sięgnij po Goolmana, spróbuj doskonałego piwa. Piwo jasne pełne. Pasteryzowane. Alk. 5,0% obj. Zawiera słód jęczmienny”

Będzie to niejako ekspres test, bowiem czas nagli, a pić się chce. :-) Zaczynamy.

Zapach. Jest, ale właściwie jakby go nie było. Minimalny zapach piwa, trzeba się naprawdę mocno 'wywąchać' żeby cokolwiek poczuć. Niestety minus.

Piana. Tutaj już lepiej. Ładna gęsta i przede wszystkim biała jak śnieg. To mi się podoba, taka powinna być piana w przypadku piw jasnych.

Kolor. Jak na moje oko trochę za jasne. Przywodzi na myśl niestety produkt który powstaje po wypiciu piwa. Kolor moczu nie jest zbyt piwny – przynajmniej jak dla mnie.

Smak. Najprościej byłoby napisać, ze jest to w zasadzie rozwodniona Perła. I chyba tak też muszę napisać. Smak zdecydowanie jest rozmyty. Nie ma silniejszego posmaku chmielu. Lekkie piwo by się napić. Nie ma szaleństwa. Wszystko w tej kwestii jest prawidłowe. Ale tylko prawidłowe. Poprawnie wykonane rzemiosło, bo i w taki segment celowano najprawdopodobniej przy tworzeniu Goolmana.

Można je uznać za piwo codzienne. Jest z tego co mi wiadomo droższe od odpowiedników z innych browarów, ale warte jest uwagi. Nie jest to piwo na pewno złe,

dlatego siedem z minusem -7.

Opinia: Śmietan
07/01/2013

encyklopedia/piwa/perla_goolman_premium.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:59 (edycja zewnętrzna)