Olimp - Hades (Bytów Browar Kaszubski)

Uwarzone przez Browar Olimp w Bytów Browar Kaszubski1).

Chilli Russian Imperial Stout. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.

Skład: woda; słody: pilzneński, Pale Ale, wiedeński, Caraaroma, czekoladowy 400, pszeniczny, karmelowy 30, karmelowy 600; dodatki: jęczmień prażony, mleko w proszku, ziarno kakaowca; papryczki: Mulato, de Arbol, Habanero, Guajillo, Chipotle; chmiele: Iunga, Mosaic; drożdże.

Zawartość alkoholu: 10% obj., ekstraktu: 25% wag., IBU-66,6. Data niewidoczna. Bez wątpienia do maja któregoś roku.

Barwa czarna, nieprzejrzysta.

Piana beżowa, cienka na półtora centymetra o drobnych pęcherzykach. Opadła do cienkiego, trwałego kożuszka. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach karmelu i czekolady z subtelną palonką, kawą i nutką suszonych owoców.

Smak w pierwszej chwili słodki, czekoladowo – karmelowy z lekkim toffi. Następnie palonka i suszone owoce. Wszystkie te doznania skutecznie tłumią ostre papryczki, które wręcz wypalają paszczę i przełyk, a przy tym nad wyraz przyjemnie rozgrzewają trzewia i zarazem sprawiają, że alkohol jest zupełnie niewyczuwalny, acz w głowie przez krótką chwilę i owszem. Goryczka próbuje się przebić i jest nawet niczego sobie. Polecam miłośnikom papryczek.

Subiektywne 9,5 punktu.

Opinia: Sten
26/01/2018Skład i zawartości bez zmian. Warka do 01.05.2019r.

Barwa czarna, zmętniona - na dnie butelki osadziło się nieco paprochów, a przy brzegach szkła ujawniają się brunatno- rubinowe przebłyski.

Piana, a właściwie mizerny placuszek i słaby ring wokół szkła to wszystko, co można zobaczyć. Kolor chyba beżowy.

Dominuje winny, owocowy zapach z muśnięciem wanilii, kawy i ledwie uchwytnym alkoholem.

Nasycenie średnie niższe.

W smaku winna słodycz połączona ze słuszną ilością gorzkiej czekolady otaczającej orzeźwiające kwaskiem pestkowe owoce. Piwo jest bardzo łagodne i gładkie w odbiorze. Kapsaicyna poszła gdzieś w czorty i właściwie nie istnieje, ale za to samo piwo jest właśnie takie, jaki lubię - gładkie, trochę gęste i niemal sklejające usta. Przepyszne i to właściwie wszystko, co trzeba napisać. Próbujcie sami.

Okrągłe 10 punktów.

Opinia: Capricorn
14/05/2019

1)
Inna flaszka i etykieta, warzone w innym browarze, a i skład i parametry nieco odmienne. Dlatego oddzielono od Olimp - Hades (P.P.H.U. JAMARD).
encyklopedia/piwa/olimp_hades_bytow_browar_kaszubski.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:59 (edycja zewnętrzna)