Obolon - Premium

Obolon JSC Kijów, Ukraina.

Z informacji na kontretykiecie:

„Piwo jasne wyprodukowane ze słodu, chmielu wybornej jakości i wody artezyjskiej wydobywanej z jurajskiego poziomu. Harmonijny smak podkreślony goryczką chmielu i przyjemny aromat to dziś synonim piwa wysokiej jakości. Piwo jasne pełne pasteryzowane. Ekstrakt 12%, alkohol 5,2%. Składniki: słód jęczmienny, woda źródlana, chmiel, drożdże, ryż. Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji.”

Wg mnie bardzo dobry wyrób, przyjemnie się pije, na podniebieniu długo utrzymuje się miła goryczka.

8 punktów.

Opinia: Sten
23/05/2009






Producent na etykiecie raczy Nas takim oto tekstem: „Piwo Obolon „Premium”. Tak smakuje prawdziwy pils. Piwo jasne wyprodukowane ze słodu, chmielu wybornej jakości i wody artezyjskiej wydobywanej z jurajskiego poziomu. Harmonijny smak podkreślany jest goryczką chmielu u przyjemny aromat to dziś synonim piwa wysokiej jakości. Piwo jasne pełne, pasteryzowane. Składniki: słód jęczmienny, woda źródlana, chmiel, drożdże, ryż.” Producentem jest Obolon JSC z Kijowa. A co do woltażu to jest on na poziomie 5,2%. Jednak zabieram się za degustację!

Kolor. Przyjemny dla oka. Miodowy. Zacny. Dobra zachęta do spożywania.

Piana, niestety nie współpracuje, ale jak mniemam jest to wynik dobrego schłodzenia piwa. Smak. O tak! Przechylając kufel warto przed pobraniem piwa zaciągnąć się siarczyście (czujecie świeży chleb?), spotęguje to smak. A smak jest… zacny. Nie mogę powiedzieć, że doskonały, ale ma w sobie to coś. Goryczka. Idealnie zbalansowana. Chociaż dopiero po mniej więcej trzecim przyłożeniu ust do kufla czuć ją wyraźnie. Pozostaje w ustach. Za to plus. Nie robi się natomiast kwaśnym smak po chwili, za to jeszcze większy plus. Początkowo czuć jakby miód, ale to może moje prywatne odczucie. Zatem jaki werdykt? Obolon. Ta marka nie wymaga rekomendacji. Jest to piwo na wskroś zacne i szkoda, że nasze rodzime piwa nie są tak dobre jak właśnie te sygnowane przez Obolona.

Mocne 9

Opinia: Śmietan
20/06/2010



Jak głosi kontretykieta (w całości po polsku): „Piwo jasne pełne, pasteryzowane. Ekstrakt 12% wag. Alkohol 5,0% obj. Składniki: słód jęczmienny, woda źródlana, chmiel, ryż.”

Piwo klarowne. Barwa złota. Piana średnio obfita, biała, drobna, średniej trwałości. Opada powoli do nikłej warstewki, a później do zera. Nasycenie niskie do średniego. Zapach piwny – słodu i chmielu. W smaku piwo lekkie, nawet nieco wodniste. Czuć słód, posmak ryżowy i chmiel. Goryczka wyraźna, dość mocna i trwała. W sumie to takie poprawne, ale bez zachwytu to piwo.

6 punktów.

Opinia: j24
01/11/2012




















Całkiem nowy wygląd. Nowa butelka i nowa etykieta.

Skład: woda artezyjska, słód jęczmienny, ryż, granulat z chmielu uprawnego.

Zawartość alkoholu 5%.

Barwa jasno słomkowa, nasycenie średnie. Piana na początku dosyć obfita, jednak bardzo szybko znika do cieniutkiego obwarzanka przy ściankach. Goryczka całkiem przyjemna, aczkolwiek jak dla mnie mogłaby być troszkę mocniejsza.

Piwo przyzwoicie poprawne. Zapewne idealne na letnie grillowanie, może i wówczas ocena byłaby wyższa.

Teraz trochę naciągnięta 7 :-)

Opinia: filipesku
26/01/2019








Wyprodukowano na Ukrainie przez PrJSC OBOLON. Kod kreskowy: 48200001917151). Importer: UDH - United Distribution Holding Sp. z o.o. SKA, 60-267 Poznań, ul. J Rogalińskiego 13.

Piwo jasne, pełne, pasteryzowane.

Warka do 03.04.2020.

Alk. 5,0% obj., ekstr. 12,0%wag.

Skład bez zmian. Na kontrze (całkowicie po polsku) adnotacja:
„Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji.”

Jeśli chodzi o wygląd to butelka identyczna z tą ze zdjęcia filipesku. Wrażenia organoleptyczne takoż. Goryczka mogła by być rzeczywiście wyraźniejsza.

Doskonałe piwo na letnie upały (jak sugerował filipesku). Dlatego podtrzymuję jego punktację.

7 punktów.

Opinia: Piotrek
07/08/2019

1)
Pryvatne aktsionerne tovarystvo „OBOLON®”, vul. Bogatyrs'ka, 3, 4212 Kyiv.
encyklopedia/piwa/obolon_premium.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:58 (edycja zewnętrzna)