Łomża - Korona Książęca

Browar Royal Unibrew Polska.

Zawiera słód jęczmienny i alkohol o woltażu: 5,2%. Więcej danych brak.

Kolor słomkowy, piana biała zanikająca dość szybko, znaczy taka prawie norma.

Nasycenie średnio mocne, czyli też w normie.

Zapach - hmm, chyba po zaprzestaniu przeze mnie palenia, jakby mi się wyostrza, bo czuję coś, czego nie jestem w stanie nazwać. W każdym razie jest podobne absolutnie do niczego, co dotychczas wyczuwałem w piwach.

Smak jakby lekko rozwodnionego chmielu - w sumie nic nadzwyczajnego. Delikatna goryczka to jedyny plus.

Bo ja wiem ile punktów? 4 w porywach do 5 wystarczy.

Opinia: Sten
15/10/2010





Przekonamy się być może czy - a jeśli tak, to jak - zmiana producenta wpływa na jakość piwa:

Obecnie jako producent podane jest: Wyprodukowano przez Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. i adres warszawski. Co ciekawe dla piw typowo łomżyńskich podane jest inaczej: Wyprodukowano w Browarze Łomża przez Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. i również adres warszawski. Zatem gdzie je dokładnie warzą - nie ustaliłem.

Na puszce są informacje: „Piwo jasne, alkohol 5,2% pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny.”

Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana obfita, biała, drobna. Nawet dość trwała - opada powoli do cienkiej warstewki i obwódki wokół kufla. Nasycenie dość duże. Zapach głównie chmielowy; czuć też słód. W smaku piwo lekkie, trochę wodniste. Czuć chmiel, w tle słód, do tego nieco kwasku. Goryczka nie jest zbyt mocna, taka występująca w raz z kwaskiem, ale nawet dość trwała i przyjemna.

W sumie piwo nie jest złe, pije się nawet przyjemnie, zwłaszcza, by ugasić pragnienie w letni dzień. Ot, taki poprawny koncerniak.

6 punktów.

Opinia: j24
25/08/2012



j24 napisał:

Obecnie jako producent podane jest: Wyprodukowano przez Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. i adres warszawski. Co ciekawe dla piw typowo łomżyńskich podane jest inaczej: Wyprodukowano w Browarze Łomża przez Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. i również adres warszawski. Zatem gdzie je dokładnie warzą - nie ustaliłem.

No to ja (drogą żmudnych analiz;-)) ustaliłem w sieci, że:

Cytat:

Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. – polski producent piwa. Firma należy do spółki Van Pur. Przedsiębiorstwo Browary Regionalne Łomża powstało w 1995 roku jako Faxe Polska Sp. z o.o. W 2003 roku firma zmieniła nazwę na Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. W 2005 roku zakupiła od spółki Browary Polskie Brok-Strzelec S.A. browary w: Koszalinie, Jędrzejowie i Rybniku oraz 48% udziałów w spółce Perła – Browary Lubelskie. Ponadto w 2007 roku nabyła Browar Łomża. W 2005 roku spółka sprzedała nieczynny browar w Rybniku pod budowę centrum handlowego Focus Park. W lutym 2009 roku w związku ze światowymi kłopotami koncernu Royal Unibrew spółka postanowiła o zakończeniu produkcji w browarze w Koszalinie. Sprzedała go firmie Van Pur. W grudniu 2010 roku koncern Royal Unibrew postanowił pozbyć się wszystkich udziałów w przedsiębiorstwie Royal Unibrew Polska i sprzedać je spółce Van Pur. W marcu 2011 roku transakcja została sfinalizowana. W wyniku zmian właścicielskich firma przyjęła nazwę Browary Regionalne Łomża Sp. z o.o. Od 2011 roku spółka wchodzi w skład holdingu Van Pur. Zarządza zakładami piwowarskimi w Jędrzejowie i w Łomży.

Opinia: Piotrek
25/08/2012

encyklopedia/piwa/lomza_korona_ksiazeca.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:58 (edycja zewnętrzna)