Lidl - Argus Rubi

Wyprodukowane dla Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z o.o. ,sp.k. Producent konkretny nie podany - można obstawiać któryś z browarów należących do koncernu Van Pur.

Piwo o smaku malinowym. Piwo z zaprawą malinową, pasteryzowane. Alkohol 5%

Skład: piwo, zaprawa malinowa (fruktoza, koncentraty soków: malinowego, czarnego bzu, winogronowego, cytrynowego; aromat; regulator kwasowości: kwas cytrynowy; substancje słodzące: acesulfam K, aspartam, sacharynian sodu; przeciwutleniacz: alfa-tokoferol), aromat malinowy. Zawiera słód jęczmienny. Zawiera cukier i substancje słodzące. Zawiera źródło fenyloalaniny.

Opis trochę podobny do innego „wynalazku piwnego” TRIXX Malina

No dobra - otwieramy puszkę.

Piwo mętnawe. Barwa złocisto - pomarańczowa. Piana dość obfita, biała, drobna; nawet trwała - opada do nikłej obwódki wokół kufla. Pozostają też jej ślady na ściankach. Nasycenie średnie. Zapach syropu malinowego; słód ledwo wyczuwalny.

W smaku czuć słodycz. O wiele za dużo tej słodyczy i jest ona za mocna. Ten syrop o smaku malinowym nawet nie tyle dominuje, co tłumi wszelkie inne smaki i doznania.

Nawet kwasek ma trudności, aby się przebić. Na upartego można jeszcze wyczuć posmak słodu i mieszaniny innych syropów zawartych w składzie. Słaba goryczka na moment pojawia się dopiero w kilka chwil po przełknięciu.

W sumie piwo przesłodzone - gorsze od zalinkowanego powyżej.

3,5 punktu.

Opinia: j24
08/02/2012


Piwo z zaprawą malinową, pasteryzowane.

Składniki: piwo 97,95% (zawiera słód jęczmienny), zaprawa malinowa 2% (fruktoza, koncentraty soków: malinowego 11%, czarnego bzu, winogronowego, cytrynowego; aromat; regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancje słodzące, acesulfam K, sacharynian sodu), aromat malonowy.

Alk.5% obj.

Wyprodukowano w Polsce.

Piana obfita, drobna, opada w miarę szybko, pozostaje na ściankach szklanki, kolor lekko różowy. W smaku czuć wyraźnie malinę i lekką goryczkę, ale bardzo szybko zabija ją słodki smak. Zapach: jak to piwo, ale czuć trochę słodkości malinowej. Generalnie jest o niebo lepsze niż Argus cytrynowy. Smaczny, i pijalny :)

Moja ocena to 8 punktów smakowych

Opinia: MartaBaranowska
26/08/2013

encyklopedia/piwa/lidl_argus_rubi.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 20:11 (edycja zewnętrzna)