Lidl - Argus Porter Czarny

Lidl Polska, Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana. (prawdopodobnie piwo uwarzone w Browarze Amber w Bielkówku).

Piwo ciemne, pasteryzowane.

Tak o tym piwie napisał w sieciowej gazetce Pan Marek Gogola, niezależny sędzia piwny:
„Aromatyczne i niezwykle pełne w smaku piwo o unikalnym wędzono – palonym aromacie. Obecność kilku odmian słodu jęczmiennego dostarcza mu głębokiego posmaku suszonych owoców, wędzonki i rozgrzewającej, alkoholowej nuty. Długi słodowy finisz idealnie współgra z paloną goryczką i chmielowym posmakiem. Siłę smaku podkreśla głęboka, hebanowa barwa rozjaśniona rubinowym refleksem klarowności. Idealna temperatura serwowania to 9 – 10 C. Porter Czarny doskonale spełnia funkcję piwa deserowego. Tworzy także doskonałą kompozycję w połączeniu z Lagerem Złocistym jako klasyczny piwny drink”.

Zawiera słód jęczmienny.

Zawartość alkoholu: 7,9% obj. ekstraktu: 18,1%.

Barwa bez mała czarna, pod światło nikłe rubinowe przebłyski.

Piana beżowa i obfita. Po kilku łykach pozostał po niej tylko pierścień wokół ścianki. Umiarkowanie oblepiła szkło.

Nasycenie umiarkowanie mocne.

Zapach lekko palony, lekko śliwkowy z odrobiną karmelu w tle.

Smak na początku subtelnie słodki, następnie pojawia się trochę palonki z wyczuwalną suszoną śliwką. Odrobina gorzkiej czekolady i karmelu. Goryczka w miarę wyraźna i nawet długotrwała. Alkohol - delikatny wielce - podkreślający doznania, pojawia się po lekkim ogrzaniu się piwa w szkle. Piwo moim zdaniem trochę mało porterowe. Bardziej przypomina mocnego ciemniaka i chyba tak należy je traktować, co nie znaczy, że jest złe.

Dam mocne 7 punktów.

Opinia: Sten
28/06/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_porter_czarny.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 20:00 (edycja zewnętrzna)