Lidl - Argus Naturalnie Mętny

Jako producent podany jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze. W internecie znalazłem informację, że dla Lidla to piwo warzone jest w Browarze Łomża.

Mało tego - niektórzy podają informację, że to jest to samo piwo: Łomża Export Niefiltrowane tyle, że tańsze, bo robione dla sieci handlowej.

Oryginalna butelka dedykowana (wytłaczana) specjalnie dla piwa Argus.
Brak etykiety i kontretykiety - wszelkie informacje są podane na krawatce.

Piwo jasne, naturalnie mętne, z dodatkiem słodu pszenicznego, alkohol 5,7%, pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny i pszeniczny (40%).

Piwo mętne, barwa miodu akacjowego. Piana biała, drobna, niezbyt obfita, nietrwała. Opada szybko do nikłej obwódki wokół kufla i zaraz potem do zera. Nasycenie niskie do średniego. Zapach słodu i chmielu, czuć jakieś nuty owocowe, a w tle alkohol. Pachnie intensywnie - małżonka wyczuła je z 2 metrów, określając, że „pachnie niedorobionym piwem”.

W smaku piwo lekkie, jakby trochę wodniste. Czuć słód, kwasek, nutę bananowo - goździkową, jakąś taką drożdżową surowiznę. Goryczka słaba i niezbyt trwała. Zakończenie ma jakiś taki metaliczny posmak. W sumie piwo mocno niedopracowane.

6 punktów to max.

PS. Albo trafiłem na jakąś wygazowaną butelkę, albo to nie jest to samo piwo co zalinkowane powyżej, choć bardzo zbliżone do niego. Wrażenia podobne do opisu autorstwa Stena - którego zdrowie wznoszę przy okazji :-)

Opinia: j24
16/06/2012

encyklopedia/piwa/lidl_argus_naturalnie_metny.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 19:55 (edycja zewnętrzna)