Lidl - Argus Maestic

Warzone w Czechach przez browar Browar Platan dla Lidl Polska.

Piwo jasne, pasteryzowane, typu lager. Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, goryczka.

Ekstrakt rzeczywisty 11,8%, alkohol 4,8%

Piwo klarowne. Barwa jasnego bursztynu. Piana bardzo obfita, biała. Opada dość szybko do cienkiej warstewki, a później nikłej obwódki. Nasycenie średnie do dużego. Zapach słodu i chmielu. W smaku piwo lekkie, choć nie jest zbyt wodniste. Czuć goryczkę, następnie kwasek, w tle słód i znów mocną, konkretną i trwałą goryczkę. W sumie pije się fajnie, zwłaszcza w letni ciepły czas. Tak mi się trochę kojarzy z pitym dość dawno Staropramenem. Takie czeskie, jasne, lekkie piwo.

7,5 punktów.

Opinia: j24
26/05/2012

Nieco zmieniona wersja piwa.

Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z O.O., sp. k., ale równoczesnie jest informacja, że to piwo czeskie.

Zmieniono trochę wygląd krawatki i etykiety.

Na kontretykiecie producent chwali się: „Piwo Maestic jest warzone w Czechach z najlepszych lokalnych składników. Chmiel pochodzi z czeskiego miasta Żatec, słód jest pochodzenia czeskiego i morawskiego, natomiast miękka woda czerpana jest z należących do browaru źródeł. Piwo Maestic cechuje się niepowtarzalnym, pełnym smakiem. Swoją złocistą barwę oraz gęstą pianę zawdzięcza kunsztowi czeskich browarników, u których sztuka warzenia piwa przekazywana jest od stuleci z pokolenia na pokolenie. Czas dojrzewania 35 dni.”

Ekstrakt rzeczywisty 12,2 %. Czyli został zwiększony.

No to test:

Piwo klarowne. Barwa złota. Piana obfita, biała, dość drobna, sztywna, bardzo ładna i bardzo trwała. Opada powolutku i jest obecna do samego końca spożywania. Pozostają też jej przebogate ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach średnio intensywny. Czuć chmiel i słód. W smaku piwo lekkie ale treściwe. Dominuje chmielowa goryczka, mocna, przyjemna, solidna i bardzo trwała. Oprócz niej czuć słód z odrobiną kwasku. Generalnie piwo smakuje jak stare, dobre, tradycyjne i poczciwe piwa sprzed ery koncerniaków. Polecam zwłaszcza miłośnikom piw goryczkowych.

8,5 punktów.

Opinia: j24
21/06/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_maestic.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 19:50 (edycja zewnętrzna)