Lidl - Argus Łowczy Słodowy Tercet

Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z o.o. sp.k. (tu też wskazuję na Browar Fortuna).

Piwo triple warzone na belgijski sposób. Jasne, mocne piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane. Edycja limitowana.

„Powstało pod nadzorem doświadczonego belgijskiego piwowara z wysokiej jakości składników. W procesie warzenia wykorzystano chmiele odmian uprawianych w Belgii. Jasne słody jęczmienne nadają temu piwu ciemnozłoty kolor. Charakterystyczna dla piw belgijskich ponowna fermentacja sprawia, że piwo ma unikalny charakter i nie wymaga pasteryzacji.”

Skład: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 8% obj., ekstraktu: 16% wag.

Barwa złocisto - miedziana, mętna. Na dnie flaszki pozostał drożdżowy osad.

Piana biała, średnia. Zredukowała się do minimalnej, trwałej kołderki. Obficie oblepiła szkło.

Nasycenie mocne. Bąbelki szczypią w język.

Zapach intensywny dość. Wyczuwa się owoce z mocnym słodem, nieco mniejszym chmielem i odrobiną alkoholu.

Smak słodowy ze sporą dawką owoców i lekką alkoholową słodyczą. Goryczka niespecjalnie intensywna, ale długotrwała, delikatnie przepleciona kwaskiem. Kolejne piwo bardziej nadające się na zimowe wieczory. Wypiłem z przyjemnością i mam nadzieję, że za tą cenę, za którą można je obecnie nabyć, dostępne będzie stale.

W pełni zasłużone 8 punktów.

Opinia: Sten
02/07/2014Piwo prawie klarowne; po przelaniu całości do kufla mętne. Barwa złocista; po przelaniu całości brudno złocista. Piana biała, dość drobna, średnio obfita. Niezbyt trwała. Opada szybko do cienkiego, ale już trwałego kożuszka. Pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie duże. Zapach dość intensywny. Czuć głównie słód, oprócz tego alkohol i słabo chmiel. W smaku piwo treściwe. Na pierwszy łyk dominuje słodycz. Czuć słód, do tego dość mocny jest posmak alkoholowo - owocowy z lekkim kwaskiem i szczypaniem w język (CO2). Goryczka niezbyt mocna, ale przyjemna i nawet dość długo utrzymująca się na podniebieniu.

Na sezon jesienno zimowy, albo na takie deszczowe, zimne dni latem, to piwo można śmiało polecić. Rozgrzewa dość konkretnie.

8 punktów, niech będzie.

Opinia: j24
12/07/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_lowczy_slodowy_tercet.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 19:47 (edycja zewnętrzna)