Lidl - Argus Dostojny Bursztynowy

Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.

W gazetce o piwie tym napisano:

„To połączenie głębokich słodowych nut z rześką, chmielową goryczką. To piwo o wysokim ekstrakcie słodowym i relatywnie niskiej zawartości alkoholu gwarantuje wysoką pełnię smaku i aromatyczny bukiet. Głęboka barwa bursztynu podkreśla szlachetny charakter piwa i dobrze dobraną proporcję goryczkowego chmielu i jęczmiennego słodu. Podane w temperaturze 8 C podkreśli smak pieczonych mięs, razowego pieczywa i dojrzewających serów. Jest także doskonałym składnikiem tradycyjnego bigosu i kapuśniaku.”

Na kontretykiecie zawarto informacje:

„Piwo jasne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 14,5 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 6,8 % obj.”

Zatem pora na test:

Piwo klarowne. Barwa bursztynowo - złota. Piana średnio obfita, dość drobna, biała. Niezbyt trwała. Opada dość szybko do nikłej obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach średnio intensywny, ale nie jest jakoś szczególnie przyjemny. Sprawia wrażenie ciężkiego. Dominuje słód, do tego czuć w tle alkohol. W smaku piwo jest dość wodniste. Dominuje słód, oprócz niego czuć lekki kwasek z nutą metaliczną oraz alkohol. Goryczka niezbyt mocna, do tego taka mało chmielowa. W sumie piwo źle zharmonizowane; z jednej strony ciężkie i mdłe, do tego alkoholowe, z drugiej strony kwaskowato - wodniste. Zatem generalnie - jak dotąd - najmniej udane piwo z tej serii.

5 punktów.

Opinia: j24
28/06/2014Barwa złocista, odcieni bursztynowych się nie dopatrzyłem.

Piana bladokremowa, średnioobfita i w miarę gęsta. W połowie kufla pozostała porwana kołderka. Dość zacnie oblepiła szkło.

Nasycenie spore. Bąbelki czuć na języku.

Zapach znikomy, subtelnie słodowy z delikatną nutą wilgotnej tektury.

Smak na początku alkoholowo - słodki. Przechodzi w minimalny słód i równie niewielką, zmieszaną z kwaskiem, goryczkę. Reklamowanego na etykiecie pełnego, chmielowego smaku niestety nie odnotowałem. Na podniebieniu pozostaje alkohol. Wypić i owszem wypiłem, ale bez jakichkolwiek uniesień.

Słabiutkie 6 punktów.

Opinia: Sten
08/07/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_dostojny_bursztynowy.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 18:53 (edycja zewnętrzna)