Lidl - Abbaye de Vauclair

Wyprodukowano we Francji. Dalej są dane sieci Lidl1).

Blonde Beer with Caramel - Kod kreskowy skrócony - lidlowski. W sieci można znaleźć informację, że to piwo w stylu Blonde Ale z dodatkiem karmelu, uwarzone przez francuski browar De Gayant z miejscowości Douai. Pojawiło się w brytyjskich Lidlach przy okazji tygodnia francuskiego w lutym 2017 roku. Od maja 2017 roku jest dostępne również w polskich dyskontach.

W ogóle kontretykieta - made in Lidl - to jakieś nieporozumienie. Czytamy na niej:

Napój piwny aromatyzowany o smaku karmelowym, jasny, pasteryzowany.
Składniki: woda słód jęczmienny, pszenica, glukoza, aromat karmelowy, fruktoza, ekstrakty chmielu, barwnik: karmel amoniakalny, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Alkohol - 6,5 % obj.

Warka do: 25.01.2020.

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana średnio obfita, biała, o bąbelkach przeciętnej granulacji, niezbyt trwała. Opada w kilka minut do porwanej warstewki, następnie obwódki, a później do zera; trochę oblepia szkło. Nasycenie niskie do średniego. Zapach niezbyt intensywny. Czuć karmel, słód, nutę przyprawową, drożdże i wyraźnie alkohol. W smaku piwo treściwe, esencjonalne, ale słodkie, nawet bardzo. Wraz z tą słodyczą dominuje posmak karmelu. Oprócz nich czuć słód z posmakiem ciasteczek, nuty: owocową i przyprawową, nieco kwasku, a w tle wyraźnie alkohol. Goryczka niezbyt mocna, choć przyjemna. W sumie jak na taki skład, jak podano na kontretykiecie, to piwo pije się nad wyraz smacznie.

6,5 punktu.

Opinia: j24
13/10/2018Skład i parametry identyczne. Warka do: 09.11.2020.

Barwa bursztynowa, klarowna.

Piana jasnokremowa, dość obfita o różnej wielkości pęcherzykach. Opadła do cieniutkiej kołderki, następnie do opaski. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Zapach lekko słodowy, trochę przyprawowy z delikatnym karmelem i z nutką owocową.

Smak nieco słodkawy z wyraźnym słodem. Delikatne owoce i całkiem sporo przypraw. Subtelny karmel przełamany kwaskiem. Goryczka na średnim poziomie z wyczuwalnymi ziółkami. Piwo pijalne i zwyczajnie dobre.

7 punktów.

Opinia: Sten
07/07/2019

1)
Według RateBeer jest to piwo produkowane specjalnie dla sieci LIDL.
encyklopedia/piwa/lidl_abbaye_de_vauclair.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/25 18:22 (edycja zewnętrzna)