Lefebvre - Barbär

Brasserie Lefebvre S.A. – Belgia.

Skład: woda, słód jęczmienny, pszenica, miód, chmiel, cukier, gorzkie pomarańcze, koriander, drożdże; alk. 8,0% obj.; nasycenie niskie;

Piwko to stanowi cudną zawiesinę. W żółto-pomarańczowej toni zanurzonych jest od cholery różnych, różnistych kłaczków. Piana niezbyt obfita, jakby kremowa, dość szybko opadająca do cienkiej warstewki. Zapach bardzo ciekawy i złożony. Na początek dają po nosie cytrusy, przede wszystkim pomarańcze, za chwilę dołącza koriander i miodek. W tym wszystkim jest tez trochu banana, pewnej zbożowości, a całość skąpana w przyjemnej nucie alkoholowej. Smak równie zawiły. Owocowo-miodowy start przechodzi w przyprawy, alkohol i subtelną goryczkę. Polecam.

9,5 punktu.

Opinia: Wojciechus
06/07/2012
Nieco zmieniła się etykietka. Parametry bez zmian.

Barwa złoto - pomarańczowa, subtelnie mętna.

Piana biała, obfita. Opadła do rwącej się pierzynki. Firankowo oblepiła szkło.

Nasycenie umiarkowanie mocne. Bąble czuć na języku.

Zapach owocowy z odrobiną kolendry i miodu (gryczanego jak mi się zdaje).

Smak słodkawy. Taki miodowo - owocowy. Małe co nieco słodu z subtelnym kwaskiem. Do tego odrobina kolendry i trudnych do zidentyfikowania ziółek. Goryczka bardziej cytrusowa, niż chmielowa i pojawia się dopiero w chwilę po przełknięciu. Alkohol występuje też przez chwilę i nie przeszkadza w konsumpcji, choć w głowie i trzewiach go czuć. Bardzo fajne piwo, w którym miód podkreśla walory, a nie stanowi bazy.

Mocne 9 punktów.

Opinia: Sten
08/10/2014

encyklopedia/piwa/lefebvre_barbar.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:57 (edycja zewnętrzna)