Kormoran - Kłos Wielozbożowy

Browar Kormoran, Olsztyn.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny jasny i ciemny, słód żytni, płatki owsiane, słód pszeniczny, orkisz*, płaskurka*, samopsza*, chmiel Citra, drożdże. (* z upraw eko).

Zawartość alkoholu: 4,8% obj., ekstraktu: 12,5% wag.

Barwa pomarańczowa, mętna.

Piana biała, obfita i w miarę gęsta oraz trwała. Do końca utrzymała się cienka kołderka zwieńczona mini grzybkiem. Fantastycznie oblepiła szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach cytrusowy z wyraźnym słodem i sporą nutką zbożową. W tle jakieś niezidentyfikowane ziółka.

Smak na początku kwaskowy z dominacją grejpfruta i całkiem niezłą goryczką. Następnie słód z odrobiną pieczywa. Wyraźny słód żytni. Pod koniec nieco przypraw i ziółek. Na podniebieniu pozostaje fantastyczna goryczka z lekka przełamana nutką brzoskwiniową. Rewelacyjne piwo, które należy spróbować.

Mocne 9 punktów.

Opinia: Sten
30/03/2015Kod kreskowy: 59025281025231).

Parametry i grafika - bez zmian.

Piwo mętne. Barwa żółtawa, wpadająca w pomarańcz. Piana biała, drobna, dość obfita i średnio trwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki, obecnej aż do końca spożywania; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach nawet mocny, przyjemny i ciekawy. Czuć cytrusy (grejpfrut), słód i nutę przyprawową. W smaku piwo lekkie. W pierwszym łyku dominuje grejpfrutowa gorycz. Zaraz po niej można wyczuć słody (jęczmienny i żytni) z nutą chlebową. Oprócz tego nutę ziołowo - przyprawową. W chwilę po przełknięciu znów czuć wyraźną - taką cytrusowo - ziołową goryczkę, przyjemną i długo zalegającą na podniebieniu. W sumie bardzo dobre piwo, rześkie, trochę cierpkie i orzeźwiające. Polecam zwłaszcza na upały.

Niech będzie te 9 punktów.

Opinia: j24
02/07/2016

1)
Browar KORMORAN Sp. z o.o., al. Gen. Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn, Polska.
encyklopedia/piwa/kormoran_klos_wielozbozowy.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:57 (edycja zewnętrzna)