Kormoran - Jasny Klasycznie Chmielowy

Browar Kormoran, Olsztyn.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiele: Marynka, Sybilla, Lubelski, Żatecki, Tettnanger.

Zawartość alkoholu: 4,9% obj., ekstraktu: 12,5% wag. Warka do: 30.04.2018.

Barwa ciemnego złota, klarowna.

Piana biała, średnia o drobnych pęcherzykach. Opadła do nierównej warstewki. Obfitą i gęstą koronką oblepiła szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach słodu i pieczywa oraz chmielu, ale w bardzo umiarkowanych ilościach. Wyczuwa się też ziółka.

Smak ciekawy. Spora dawka słodu z niewielką słodyczą, świeże pieczywo i niewielki owocowy kwasek z nutką cytrusową. Goryczka wyrazista z wyraźnymi chmielami. Sporo ziółek, pestek cytrusów. Po złapaniu temperatury dają o sobie znać kwiaty. Bardzo dobre i rześkie piwo, pijalne i przyjemne w odbiorze.

7,5 punktu.

Opinia: Sten
22/02/2018Kormoran, który znów bardzo mi smakuje po latach, jakie upłynęły od udanej premiery marki. Pierwsze Kormorany był czymś fajnym i wyjątkowym na sklepowych półkach, ale potem albo zrobiły się tylko nieco bardziej niż przeciętne, albo mnie dopadł przesyt. Aż do dziś. ;-)

Z Kormoranami skończyłem, gdy po pierwszym sezonie na rynku w następnym ceny podniesiono do poziomu niezbyt adekwatnego do walorów smakowych, bo Kormoran stał się wówczas modny wśród turystów (ja wtedy jeszcze byłem miejscowym ;-)). Później próbowałem tylko portera bałtyckiego, który był przeciętny i nie był warty ceny sporo wyższej od okocimskiego czy żywieckiego.

Profesjonalne recenzje pozostawiam ekspertowi - Stenowi. :-) Ja mogę potwierdzić, że to piwo ma ciekawy smak w szerokim zakresie temperatur. Zacząłem pić chłodne, a skończyłem letnie - bez obrzydzenia (normalnie nie cierpię nie chłodnego piwa), a nawet z pozytywnym zaciekawieniem.

Opinia: El Mariachi
18/08/2019Kod kreskowy: 59025284623371).

Parametry - bez zmian. Warka do: 04.12.2020 r.

Piwo klarowne. Barwa złocista.

Piana dość obfita, biała, drobna, średnio trwała. Opada w kilka minut do centymetrowej warstewki, później cieńszej - obecnej aż do końca spożywania; trochę oblepia szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach przeciętnie intensywny. Czuć słód z nutą chlebową i chmiel.

W smaku piwo treściwe i pełne. Czuć słód z nutą chlebową, nieco owocowego kwasku i posmak cytrusowy. Goryczka mocna, nieco pestkowa, trochę ziołowo - trawiasta, długo ciesząca język i podniebienie. W sumie bardzo smaczne, fajne piwo.

8 punktów.

Opinia: j24
01/09/2020

1)
Browar KORMORAN Sp. z o.o., al. Gen. Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn.
encyklopedia/piwa/kormoran_jasny_klasycznie_chmielowy.txt · ostatnio zmienione: 2020/09/01 23:16 (edycja zewnętrzna)