Kompania Piwowarska - Książęce Korzenne Aromatyczne

Kompania Piwowarska S.A.

Skład: woda, słody jęczmienne: pilzneński i karmelowy, miód lipowy, chmiel goryczkowy i aromatyczny, przyprawy: skórka pomarańczowa, goździki, cynamon, kolendra, imbir.

Zawartość alkoholu: 5,0%, ekstraktu: 13,5%.

Barwa herbaciano miedziana, delikatnie mętnawa.

Piana biała, na trzy palce po nalaniu. Dość gęsta i zbita. Opada nad wyraz szybko i skutecznie.

Nasycenie sporawe.

Zapach jak sama nazwa wskazuje, korzenny. Przyprawy wymienione w składzie daje się wyczuć, a i odrobinę miodu też i owszem. Do tego jakiś dziwny aromacik, którego nie byłem w stanie zidentyfikować, ale bardziej z tych sztucznych.

W smaku jak na mój gust nieco za wodniste. Przyprawy korzenne jak najbardziej wyczuwalne i stanowią podstawę, zresztą skórka pomarańczowa też i owszem. Miodu niewiele, co akurat mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, ale wyczuwa się na podniebieniu też jakąś sztuczność i substancje słodzące, na szczęście w śladowych ilościach. Plusem jest finałowa goryczka, choć subtelna, to nawet długotrwała. Piwo generalnie poprawne i do wypicia, w porównaniu do produkcji innych browarów. Miłe to zaskoczenie dla mnie. Nie mniej jednak będę musiał wejść w posiadanie kolejnej flaszki i mimo wrodzonej niechęci przetestować w wersji grzanej.

Na zimno dam 7 punktów.

Opinia: Sten
14/01/2013

encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_ksiazece_korzenne_aromatyczne.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/14 09:27 (edycja zewnętrzna)