Kompania Piwowarska - Książęce Ciemne Łagodne

Kompania Piwowarska S.A. Poznań.

Skład: woda, słody jęczmienne: monachijski, pilzneński, karmelowy i palony, syrop cukrowy, chmiel goryczkowy i chmiel aromatyczny.

Zawartość alkoholu: 4,1%, ekstraktu: 11,9%.

Barwa rubinowa.

Piana jasno beżowa, obfita i gęsta. Opada stosunkowo wolno do cieniutkiej, trwałej warstewki. Część osadza się na szkle.

Nasycenie spore.

Zapach subtelny, że tak powiem. Daje się wyczuć odrobinę słodu i palonego karmelu oraz jakąś metaliczną woń.

W smaku słodkawe z odrobiną karmelowej palonki. Dość ciekawe nutki kwiatowo owocowe, choć nie nazbyt intensywne. Goryczka słabiutka, ale da się wyczuć. Piwo nieco wodniste, ale zważywszy na parametry specjalnie mnie to nie dziwi. Jak nazwa wskazuje piwko z tych łagodnych wielce, ale niezłe.

7 punktów z minusikiem.

Opinia: Sten
20/07/2012Piwo ciemne. Pasteryzowane.

Piwo klarowne. Barwa rubinowa - pod światło. Piana obfita, beżowa - niezbyt trwała. Opada szybko do nikłej warstewki. Nasycenie średnie do dużego. Zapach słodu, palonego słodu i karmelu. W smaku piwo lekkie - nawet nieco wodniste. Czuć słabą słodycz przechodzącą w posmak gorzkawy, palony słód, kwasek, nutę karmelową. Goryczka słaba, ale jest. W sumie żaden specjał; można wypić.

5,5 punktu.

Opinia: j24
26/09/2012

encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_ksiazece_ciemne_lagodne.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/14 09:08 (edycja zewnętrzna)